Pırıl pırıl saçlar güzel bir görünümün ilk adımıdır. Birkaç küçük ipucuyla saçlarınızı sağlığına kavuşturabileceğiniz gibi aynı zamanda onlara istediğiniz şekli de verebileceksiniz.

1- Saçlarınızı düzenleyin:
Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı olduğunu görürsünüz.

2-Saçlarınızın kolay yağlanmasına izin vermeyin:

Şampuanlama sırasında eğer saçınzı tarayacaksanız çok sert biçimde taramak yerine hafifçe tarayın Ayrıca kullandığınız kremi saçınızın ortasundan başlayarak uçlarına doğru sürün.

3-Saçlarınızın daha hacimli olması için pudra kullanın:

Cansız saçlarınızı canlandırmayı ve daha hacimli görünmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanın. Kullandığınız bu pudra saçınızdaki fazla yağı alacak ve saç tellerinizi daha kalın gösterecektir. Eğer saçınızın grileştiğini görürseniz kullandığınız pudranın birazını yıkayın. Çünkü çok kullandığınızda saçınıza zarar verebilir.

4-Saçlarınızı kurutmadan önce:

Saçlarınızın dalgalarının kalıcı olmasını istiyorsanız kurutma makinasıyla kurutmadan önce bir müddet kendi kendine kurumasını bekleyin.

5-Bebeklik saçlarınıza çözüm bulun:

Alnınızın üstünde bulunan tüy gibi ufak bebek saçlarınız için çok kolay bir önerimiz var. Diş fırçanızı ıslatın ve öndeki o ufak saçları arkaya doğru tarayın. Daha sonrada yerinde kalmaları için şekillendirici kullanarak kurutun.

6-Sabah yaptığınız saç modelinizi koruyun:

Sabah evden çıkarken yaptığınız saç modelini günün ilerleyen saatlerinde de kullanmak istiyorsanız ufak tokalarla saçınıza destek yapabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 401
favori
like
share
Sindy Tarih: 16.10.2007 08:30
emegine saglik SU-PERISI