Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkiinde gerçekleştirdiği saldırıyı protesto etmek amacıyla 12 şehit için 12 gün boyunca 1 dakikalık “ışık kapatma eylemi” yapılması çağrısında bulundu.

Aygün yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların, bugünden itibaren saat 21.30'da ışıklarını 1 dakika süreyle açıp kapamalarını istedi.

Saldırıyı kınayan Aygün, “resmi ve özel kuruluşların, ev ve işyerlerinin, milli birlik ve beraberliğin sembolü olan Türk bayrağı ile donatılması” çağrısı yaptı.

İNTERNET KULLANICILARI ÖRGÜTLENİYOR

Öte yandan internet üzerinden de saat 21.30'da 1 dakikalık ışık kapatma eylemi için çağrılar yapılıyor. Elektronik posta, internet grupları ve msn üzerinden örgütlenen kullanıcılar, bu çağrıyı tüm internet kullanıcılarına duyurmaya başladı.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 609
favori
like
share
mihmandar Tarih: 23.10.2007 10:18
Sinan AYGÜN bu devlet ve millet için çok içtenlikle birşeyler yapmaya çalışan değerli bir insan, ancak MİLLETİMİZE YAŞATTIRILAN BU KAHPELİKLER içeriden değil adı konmamış bir savaşın ürünü, iç mesele olsa ışık açıp kapatalım başka ne tür pretosto varsa yapalım ama
DIŞ KAYNAKLI TERÖRÜ BU ŞEKİLDE DEĞİL İNTERNET, BASIN, DIŞ TÜRKLER VE HATTA TÜRKİ CUMHURİYETLERİN de desteklediği, evrensel değerlerle, farklı dillerde basılan broşürlerle LOBİ faaliyetleri ile desteklenmeli.

Ama ben bu eyleme katılacağım internette bu eylemin videosunun verilmesi umuduyla...
KardeLen Tarih: 22.10.2007 21:04
[QUOTE=pedaliza;2175929]ben oturduğum yerden doğru ışığımı 1 dk kapatsam nolur

kapatmasam nolur

kan ağlayan analara ne faydası var

daha akılcı protestolar düşünsünler bence :18:

kesinlikle haklisin arkadasim:67:
Pedaliza Tarih: 22.10.2007 19:53
ben oturduğum yerden doğru ışığımı 1 dk kapatsam nolur

kapatmasam nolur

kan ağlayan analara ne faydası var

daha akılcı protestolar düşünsünler bence :18: