Işık: "Şans bizden kaçtı"
Türkiye'nin ender yetiştirdiği pilotlardan birisi Volkan Işık. Ülkemizin tecrübeli pilotu 10 yıllık suskunluktan sonra şampiyonların yer aldığı Avrupa arenasına Fiat Grande Punto Süper 2000 ile çıktı. Yunanistan'da elde ettiği yarışla bir anda birinciliğin en güçlü iki adayından biri oldu.

Fiat büyük kayıp

Fransa'da kozlar paylaşıldı, ancak ev sahibi ülkenin pilotu ipi göğüsledi, Volkan da ikincilik kupasını kaldırdı. Sezon başından bu yana şanssızlıklarla mücadele eden ve bunun faturasını da Avrupa Şampiyonluğu'nu kaçırarak ödeyen Volkan Işık, "Fiat Rally'de çok iyi giderken son etapta yaşadığımız şanssızlık bizim için çok önemli bir kayıptı. Hırvatistan'da da birinci giderken mekanik bir arıza nedeniyle yarış dışı kalmak ve Belçika'da birinci etapta yaşanan şanssızlık beni oldukça üzdü. Bizim başımıza gelen sorun kadar fazlasını diğer ekipler yaşamadı, biz biraz fazla yaşadık" diyerek kaçan şampiyonluğu özetledi.

"İlk senemizde elde edilen bu ikincilik bence iyi bir sonuç, ancak yine de şampiyon olmayı çok isterdim" diyerek konuşmasını sürdüren Işık, yeni sezonda 'ikinci pilot olsun mu olmasın mı?' tartışmasıyla ilgili şunları söyledi:

Genç pilot şart

"Bence genç bir ikinci pilotla yarışmak gerekiyor. Çünkü burada başarı kazanmak için burada yarışmak gerekiyor. Türkiye'de yarışarak Avrupa'da başarı kazanmayı hedeflemek hayal olur. Bugün şu anda benim önümde yarışı bitirenler 2004 ve 2005 Avrupa şampiyonu pilotlar."

Sonuç iyi ama

Takımın patronu Koray Kafkas ise buruk sonla sonuçlanan şampiyona sonrası şunları söyledi: "İlk sezonumuzda ikinci olmak iyi görünüyor olabilir fakat bizim gönlümüzde şampiyonluk vardı. Bu sonuç kötü bir derece değil. Önümüzdeki sene bir Türk pilotunu Avrupa Şampiyonu olarak görmek istiyoruz."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 313
favori
like
share