Löw'ün sözleşmesi uzatıldı

Alman Milli Takımı teknik direktörlüğü görevini sürdüren Joachim Löw, sözleşmesini 2010 yılına kadar uzattı.

Almanya Futbol Federasyonu'nun (DFB) resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Löw'ün sözleşmesinin 2010 yılındaki Dünya Kupası finalleri sonrasına kadar uzatıldığı belirtildi.

Löw, DFB'nin Mainz kentindeki olağan genel kurulunun açılış gününde düzenlenen imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada, bu anlaşmanın kendisine olan güveni gösterdiğini ifade ederek, "Avrupa Şampiyonası öncesi daralan zamanda şu anki gücümüzü yeni yıla devretmek istiyoruz. Esas amacımız takımımızın daha da gelişmesini ve Almanya'da futbolun yayılmasını sağlamak" dedi.

DFB Başkanı Theo Zwanziger de, hedeflerinin Avrupa şampiyonu olmak olduğunu belirterek, "Joachim Löw ile sözleşmeyi uzattığımız için çok sevinçliyim. Löw'ün felsefesiyle birlikte 2008 Avrupa Şampiyonası ve 2010 Dünya Kupası finallerine gideceğimizden ümitliyiz" diye konuştu. Löw'ün yardımcıları Hans-Dieter Flick, kaleci antrenörü Andreas Köpke ve Urs Siegenthaler'in sözleşmeleri de aynı şekilde uzatıldı.

Löw, Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğünü de yapmıştı.

Öte yandan, Almanya Bayan Futbol Milli Takımı'nın bu yıl dünya şampiyonu olmasında büyük payı olan Silvia Neid'ın görev süresinin de 2010 yılına kadar uzatıldığı açıklandı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 376
favori
like
share