Konu: New Yorktaki bir yayınevinde çalışmak üzere New Jerseydeki sakin hayatından Manhattanın hareketli dünyasına giren yirmili yaşlarındaki Brett Eisenbergin (Sarah Michelle Gellar) hikayesidir. Çekici, akıllı ve hırslı bir genç kadın olan Brett, hayatında ilk kez annesi (Jill Eikenberry) ve babasının (James Naughton) yanından ayrılmıştır ve kariyer hedefine ulaşabilmek amacıyla New York şehrine taşınır ve bir yayınevinde işe girer.

Manhattanın Upper West Side bölgesinde yer alan teyzesi Hildanın dairesini uzun süredir beraber olduğu sevgilisi Jed (Chris Carmack) ile paylaşmaktadır ve boş vakitlerini moda tasarımcısı olan en yakın arkadaşı Chloe (Maggie Grace) ile sanatsal etkinliklere katılarak geçirmektedir. Bir gün, bir imza gününde efsanevi yayın editörü olan ve tüm kadınların kalbini fethetmiş Archie Knox (Alec Baldwin) ile tanışır. İç güdüleri kendinden yaşça çok büyük olan bu adamdan uzak durmasını söylese de, Brett kendisini bu çekici adamın büyüsüne kaptırmaktan alıkoyamaz. Brett için Archie, kendisi için hayal ettiği hayatın ta kendisidir. Brett için sadece bu adamın çekiciliği değil, aynı zamanda New Yorkun en başarılı simalarından biri olması da çok etkileyicidir. Erkek arkadaşı Jed ile ilişkisini bitirir; Archie ile yaşayacağı ilişkinin onu gerçek bir kadın yapacağına inanmaktadır.

Ancak kısa zamanda Brettin mükemmel gözüken hayatı yavaş yavaş kötüye gitmeye başlar. Yayınevinin baş editörü işten ayrılır ve yerine güzeller güzeli, genç ve gösterişli bir İngiliz olan Faye Faulkner (Vanessa Branch) gelir. Bu arada hayatta herşeyini paylaşabildiği tek kişi olan babası da oldukça hastadır. Tüm bu tatsızlıkların daha da kötüye gitmesinde Archienin de büyük payı vardır. Hayallerini süsleyen erkek aslında hiç de göründüğü gibi değildir. Brettin, yavaş yavaş içine sürüklendiği bu durumdan kurtulma çabası onun olgun, kendine güvenli ve ayakları yere sağlam basan bir kadın olmasını sağlayacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 453
favori
like
share