İletişim kurmanın yanında nöbetçi eczanelerden vizyondaki sinemalara, döviz kurları bilgilerinden gezilecek mekanların adreslerine kadar birçok konuda abonelerine bilgi veren GSM operatörleri, müşterilerine ilginç hizmetler de sunuyor.*************

Gelişen teknolojiyle özellikleri giderek artan cep telefonları artık sadece konuşmak ve mesajlaşmak için kullanılmıyor. Daha fazla müşteriye ulaşmak amacıyla abonelerini ihtiyaç duydukları pek çok alanda bilgilendirmek için birbirleriyle yarışan GSM operatörleri, isteyenlere dünyada ve ülkede yaşanan son gelişmeler, futbol müsabakalarının sonuçları, hava durumu gibi bilgileri anında ulaştırıyor.

Bunun yanı sıra nöbetçi eczanelerden vizyondaki sinemalara, döviz kurları bilgilerinden gezilecek mekanların adreslerine kadar birçok konuda hizmet veren GSM operatörleri, aynı zamanda eğlence servisleriyle abonelerine birbirinden ilginç hizmetler sunuyor.

ORTAMDAN KURTARAN “ACİLÇIKIŞ SERVİSİ”
Bulunduğu ortamdan sıkılanların hizmetinde olan Avea’nın “Acilçıkış Servisi”, 3 SMS karşılığında abonesine istemediği ortamdan kurtulması için yardım ediyor.

Bir ortamdan kurtulmak isteyen abone, verilen numaraya mesaj attıktan 1 dakika sonra Avea’dan aranıyor. Abone, telefonu açtıktan sonra dinleyeceği anonsu bahane olarak kullanıp, kendisine ortamdan kaçma fırsatı yaratabiliyor.

SEVGİLİLER İÇİN “AŞKOMETRE”
Arkadaşının, sevgilisinin ya da eşinin kendisi hakkında ne düşündüğünü ve ne hissettiğini öğrenmek isteyenler de Avea’nın “Aşkometre” hizmetinden yararlanabiliyor.

Cep telefonundan Avea’nın verdiği numarayı arayan abone, sesli yanıt sistemini takip ederek, numara istendiğinde duygularını öğrenmek istediği kişinin telefon numarasını tuşluyor.

Otomatik olarak karşı tarafı arayarak abonenin bu kişiyle görüşmesini sağlayan sistem, bu sırada aktif olan ses analiz programıyla, konsantrasyon, utangaçlık, beklenti ve aşk kriterlerine göre yapılan analizi aboneye iletiyor.

Turkcell ise “NeBuÇalan” servisiyle, abonesinin herhangi bir yerde duyup sevdiği şarkıyı, çevresindekilere mırıldanarak öğrenme derdinden kurtarıyor.

Radyoda, kafede, barda ya da televizyonda duyduğu parçanın ne olduğunu, kimin söylediğini merak eden abone, verilen numarayı arayıp telefonu müziğin geldiği yöne doğru tutuyor. Bunun ardından “NeBuÇalan” şarkıdan 20 saniyelik kayıt yaptıktan sonra, servis şarkının ve sanatçının ismini kısa mesajla cep telefonuna gönderiyor.

İSİM ANALİZİ
Vodafone ise kendisi ya da sevdikleri için isimden karakter analizi yaptırmak isteyenlere “İsim Analizi” hizmeti sunuyor.

Cep telefonundan mesaj atarak yorumlanmasını istediği ismi gönderen aboneye, isimde bulunan harflere karşılık gelen numaralardan hesaplanan ve yorumlanan analiz, SMS ile bildiriliyor.

Avea, Turkcell ve Vodafone, bunların yanı sıra abonelerine günlük burç yorumlarından tarota, çeşitli müziklerden farklı oyunlara kadar kadar eğlenceli vakit için birçok seçenek sunuyor

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 612
favori
like
share
ZeuS Tarih: 02.11.2007 08:25
ßiLqiLer için saqol...