CrossFont, Macintosh ve Windows platformları için TrueType ve PostScript Type1 yazı tipleri arasında dönüştürme yapabilen bir programdır. Bilgisayarınızda Stuffit (SIT, SEA) ve ZIP arşiv dosyaları araması yapıp, bulduğu dosyaları çıkartabilir.

Macintosh fontlarında Türkçe karakterler yerinde çıksın istiyorsanız, Fontographer kullanarak teker teker tüm yazı tiplerini çevirmek durumundasınız ki bu da uzun bir zaman alır. Türkçe karakterler konusunda bir sorun yoksa bilgisayar ortamında kullanacağınız CrossFont adlı program yüzlerce yazı tipini saniyeler içinde bilgisayarda kullanılır hale getiriyor.

İnternette bulduğunuz ya da elinizde olan MAC yazı tipleri varsa, bunları hızlı ve kolay bir şekilde Windows ortamında kullanılmak üzere dönüştürebilir. 'Add Files/Dosyalar Ekle' ve 'Add Folder/Klasör Ekle' yoluyla Mac yazı tiplerini programın içine ekleyebilirsiniz. 'Output Folder/Çıktı Klasörü'nü seçtikten sonra, bu yazı tiplerine farenin sağ tuşuyla tıklayıp 'Convert Selected/Seçiliyi Dönüştür' dediğinizde, Mac yazı tipleri kısa sürede Windows'un okuyacağı yazı tipleri dosyasına dönüştürülebilir.

Özellikler:
# Yazı tipi (font) ailesi oluşturabilir.
# Yazı tiplerini bulmak için dosya ve alt dosyaları otomatik arayabilir.
# Sürükle-bırak yoluyla ana pencere üstünden kolayca dönüştürme yapabilir.
# Dönüştürmeden önce yazı tiplerinin ön görüntüsüne bakabilirsiniz.
# Stuffit (SIT, SEA) ve ZIP arşiv dosyalarını okuyabilir.
# Dfont desteği mevcuttur.
# AFM, PFM, INF, PFA gibi dosyaları destekler.
# Windows ve Macintosh için TrueType ve PostScript Type1 türlerini dönüştürebilir.
# Windows ve Macintosh arasında PostScript Type 1'i dönüştürebilir.
# Windows ve Macintosh arasında TrueType'e dönüştürebilir.
# Farenin sağ tuşuyla hızlı dönüştürme yapabilirsiniz.

Kısıtlama:
Programı 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Ayrıca toplu dönüştürmeye imkan vermez. Bu kısıtlamaları ortadan kaldırmak istiyorsanız, programı satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 45$'dır.


DOWNLOAD

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 279
favori
like
share