Google'dan ucuz cep telefonuSanal ortamın büyük ağabeyi Google şimdi de ucuz telefonla ceplere girmeye hazırlanıyor.

Google, 33 ortağıyla birlikte cep telefonları için "açık" bir sistem hazırlığında olduğunu açıkladı.

İnternet devi Google, 33 ortağıyla birlikte cep telefonları için "açık" bir sistem hazırlığında olduğunu ve bu sistem ile çalışan ucuz telefonların gelecek yılın yarısında piyasaya çıkacağını açıkladı.

Google grubundan yapılan açıklamada, "Android" adı verilen bu platformun, bir işletim sistemi, bir ara yüz ile programlardan oluştuğu belirtilerek, bu sistemin Linux gibi açık kaynaklı yazılım teknolojileri üreten diğer şirketlere de "açık" olduğu kaydedildi.

Google'ın bu alanda ortaklık yaptığı şirketler arasında Motorola, Samsung ve HTC gibi cep telefonu üreticileri, Alman Deutsche Telekom'un yan kuruluşu Amerikan T-Mobile ve Sprint Nextel, Japon NTT DoCoMo, Çin China Mobile ve Europe Telecom Italia ile Telefonica gibi operatörlerin yanı sıra eBay ile Intel ve Qualcomm gibi bilişim devleri bulunuyor.

Bu sistem, Google'a internetin arama, Gmail elektronik postaları, kartlar, YouTube ve anında mesaj gibi tüm fonksiyonlarına uygun özel cihazlara sahip bulunmak ve 5 yıl sonra patlama yapması beklenen mobil telefonlarda reklam alanında büyük bir pay sahibi olmak imkanı tanıyacak.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 633
favori
like
share
cakal__ Tarih: 22.07.2008 12:39
selam arkadaşlar
ZeuS Tarih: 07.11.2007 10:13
herqün değişik ßir şey cıkıor..

ellerine sağlık
güney'ce Tarih: 06.11.2007 01:47
teşekkürler