Ev aydınlatma sistemlerindeki son gelişmeleri duydunuz mu?Doğru bir aydınlatma için ilk adım, hangi bölümü ne için kullanacağınıza karar vermek ve o odayı bu amaca uygun olarak aydınlatmaktır. Örneğin odayı çalışma odası yapmak istiyorsanız, okuma ve yazmanıza yetecek kadar yüksek ışık kullanmalısınız. Yemek odası için de bu kadar çok aydınlatmaya ihtiyaç yoktur. Siz de evinizi aydınlatırken modern armatürler kullanmak istiyorsanız, işte size bir kaç ipucu...

Kristal avizeler geri döndü
Her birimizin küçüklüğünden hatırladığımız kristal avizeler şişmdi tekrar revaçta. Her alanda olan eskiye dönüş, aydınlatma armatürlerinde de tam gaz devam ediyor. Özellikle modern evlerde ve eski ve yeni tarzı bir arada kullanmayı seven insanların evlerinde bu avizeler oldukça şık bir havaya bürünebilir.

Top şeklinde sarkaçlar moda
Tek ve büyük bir top ya da bir biri yanına sıralanmış bir kaç küçük top. Tavandan zincierlerle aşağı sarkıtılan bu aydınlatma armatürleri oldukça şık ve dekoratif. Her türlü tarza rahatça uyum sağlayabilen bu armatürlerin en güzel yanı ise, zincirlerini istediniz ölçüde uzaltıp, kısatlabilmeniz. Yani evinizin yüksek tavanlı ya da alçak tavanlı olması farketmez, bu avizeler ikisine de uyum sağlayacaktır.

Yine aynı tarzda ters huni şeklinde ta da ters duran şampanya bardağı görünümnde avizeler de mevcut. Bu avizeler ayarlanabilir olmaları nedeniyle hem çok kullanışlı, hem de görünüşleri itibari ile çok şık.

Abajurlar yine vazgeçilmez
Birbirinden şık ve çeşitli abajurlar yine ev modasına yön verenlerin vazgeçemediği eşyalar arasında yerlerini alıyor. Ek aydınlatma olmanın yanı sıra dekoratif olarak ta çok fazla önemi bulunan abajurlardan mutlaka bir tane edinin. İsterseniz küçük bir tane alarak masanızın üzerine koyarsınız, isterseniz de büyük bir tane alarak koltuklarınızın kesiştiği köşeye... Bunları nasıl kullanacağınız sizin zevkinize kalmış.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 575
favori
like
share
hüso Tarih: 23.11.2007 11:41
paylasınlar için sagolasın
narkozcu Tarih: 21.11.2007 20:50
Paylaım için teşekkürler...
SU-PERISI Tarih: 08.11.2007 14:11
paylaşımın için saol sindy