Taylan'ın Bangkok kentinde düzenlenen Engelliler Badminton Dünya Şampiyonası'na Türkiye adına katılan Avni Kertmen, biri altın olmak üzere toplam 3 madalya alarak göğsümüzü kabarttı.


ALMANYA'nın Aşağı Saksonya Eyaleti'nin Hannover kentinde yaşayan 46 yaşındaki milli sporcumuz badmintoncu Avni Kertmen, Tayland’da 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Engelliler Badminton Dünya Şampiyonası'nda, dünya birincisi oldu.

Türk bayrağını dalgalandırdı
20 ülkeden 120 sporcunun katıldığı şampiyonada Kertmen, tek erkeklerde altın, çift erkeklerde gümüş ve eşlerde bronz madalya aldı. Dördüncü dünya şampiyonluğuna Türkiye forması altında ulaşan ve Türkiye’ye altın madalya kazandıran Kertmen, 120 sporcu arasından sıyrılıp Türkiye’ye dünya şampiyonluğu kazandırdığı için çok mutlu olduğunu söyledi. İlk kez Türkiye adına dünya şampiyonluğuna katıldığını anlatan Kertmen, 'Ay yıldız formayla müsabakalara çıktığım için çok mutluyum. Türk bayrağını Taylan’da dalgalandırmak beni çok duygulandırdı' dedi.

Şampiyonluğunu buruk yaşadı

Türkiye Engelliler Federasyonu'nun ilgisizliğinden de yakınan Kertmen, 'Ben Türkiye’ye bir madalya kazandırmak, bayrağımızı en üstte dalgalandırmak için canımı dişime takıp çalışıyorum. Ancak, ne Türkiye Engelliler Federasyonu, ne de bir yetkili benle ilgileniyor. Tek başıma şampiyonaya gidip, tek başıma geldim. O nedenle birinciliğimi buruk yaşıyorum' diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 708
favori
like
share
by_KaRizMa Tarih: 03.03.2008 10:47
PAYLASIMIN icin saol kardes eline salik
0DeJaYéS0 Tarih: 19.01.2008 18:02
PaYLa$ım İçin T$K..
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.11.2007 18:28
Bu Arkadas bizim burada yasayan bir arkadasimizin öZ abisi oluyor