Almanya'daki Türk'e büyük onur!

Almanya'daki Fair Play ödülü bir Türk'e gitti. Almanya'daki tüm futbol kulüplerini kapsayan fair play ödülü Vahdet Salzgitter kulübünden Hacı Ali Gök kazandı. Bu büyük ödülün bir Türk'e gitmesi Almanya'daki gurbetçiler tarafından büyük sevinçle karşılandı.

Peki Hacı Ali Gök bu ödülü nasıl kazandı. Ligtv.com.tr olarak kulübün başkanı Eyüp Koca'ya ulaştık ve ondan bu fair play ödülünün nasıl kazanıldığını öğrendik. Koca'nın bildirdiklerine göre Amatör kümede oynanan bir karşılaşmada hakem penaltı noktasını gösterdi. Fakat penaltıyı kazanan takımın antrenörü orta hakemin yanına giderek topun dışarıdan geldiğini söyledi. Kendi takımı 1-0 öndeyken bu davranışı gösteren takım sahadan 2-1 yenik ayrıldı. Fakat teknik direktörün hakeme itirazını gören diğer takımın antrenörü bu olayı Almanya Futbol Federasyonu'na bildirdi. Rakip takımın antrenörü Hacı Ali Gök'ün Fair Play ödülü kazanmasından yanaydı.

Ve Almanya Futbol Federasyonu kendilerine ulaşan yüzlerce Fair Play davranışından Hacı Ali Gök'ün hareketini seçti. Almanya Futbol Federasyonu Hacı Ali Gök'e ödülünü gelecek hafta Almanya milli takımının Hannover kentinde Kıbrıs Rum Kesimi ile oynayacağı Avrupa Futbol Şampiyonası karşılaşması öncesi görkemli bir törenle verecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 511
favori
like
share