"Güvenimi tekrar kazandım"

Serhat Akın, bir dönem kendisine olan güvenini kaybettiğini, ancak sahalara çıkınca kendisini göstererek eski güvenini kazandığını söyledi. Uzun süren sakatlık döneminde kendisine sürekli olarak "Yeniden futbola dönebilir miyim? Yeniden gol atacak mıyım?" diye sorduğunu belirten Serhat, "Bu sorularla mücadele ediyordum. Ancak sahalara dönünce takımımın en kritik anlarda en önemli gollerine imza atarak güvenimi tekrar kazandım" diye konuştu.

Şu anda kendisi için en önemli olan şeyin takımla birlikte ilk 11'de sahaya çıkmak olduğunu ifade eden milli futbolcu, "Fenerbahçe'den ayrılmamın sebebi de son 3 maçta yedek soyunmamdı. Ancak bunu eskisi kadar sorun yapmıyorum. Antrenörümüz Vercauteren ile başta iyi geçinemiyorduk ama şu anda çok iyi bir diyalog içindeyiz. O değişmedi ama ben değiştim ve artık yedek soyunsam da bunu sorun yapmıyorum" dedi.

Takımdaki 3 Arjantinli futbolcuya arasının çok iyi olduğunu da belirten Serhat, parmağını sürekli havaya kaldırmasından ve burnunun büyüklüğünden dolayı onların kendisine çizgi film kahramanı "İnspector Gadget" ismini taktığını söyledi. Bu durumdan pek de memnun olmadığını ifade eden Serhat Akın, arkadaşlarının kendi cep telefonuna "İnspector Gadget"in müziğini bile koyduklarını belirtti.

Şu anda Anderlecht'te kendisini mutlu hissettiğini ve sözleşmesini uzatmayı düşündüğünü belirten yıldız futbolcu iyi bir teklif gelmesi durumunda bunu değerlendirebileceğini de sözlerine ekledi.

Bu akşam oynanacak Anderlecht-Aalborg UEFA Kupası (G) Grubu karşılaşmasında Serhat Akın'ın ilk 11'de forma giymesi bekleniyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 327
favori
like
share
ZeuS Tarih: 15.11.2007 10:48
hakan qüLeceğim yoktu
eskitoprak Tarih: 14.11.2007 20:22
hakan2230 Tarih: 14.11.2007 18:30
İnspector Gadget