A Milli Takım Dünya Kupası eleme grubu, Ümit Milli Takım ise Avrupa Ümitler Şampiyonası eleme grubunda Danimarka ile yapacakları maçlar için, Kopenhag'a gitti.. Milli takımda İbrahim Toraman kadrodan çıkartıldı..

A Milli Takım Menajeri Can Çobanoğlu, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, önemli bir maça gittiklerini ifade ederek, ''Her maç oynandıkça bir sonraki karşılaşma önem kazanıyor. Kazakistan maçı bizim istediğimiz ve planladığımız gibi bitti. Bundan sonra Danimarka karşılaşması var. Danimarka da bizim gibi liderliğe gözünü diktiği için önemli maç olacak. Kazanma hırsıyla Türkiye'nin karşısına çıkacaklar. Türkiye de çok önemli ekip. İki maç üst üste kazanmak isteyen iki ekibin, kalitesi, temposu ve mücadelesi yüksek oyunu seyredilecek. Danimarka karşısında sevineceğimiz bir sonuç alacağız.''

-İBRAHİM TORAMAN KADRODAN ÇIKARILDI-

Çobanoğlu, sakatlığı süren İbrahim Toraman'ın kadrodan çıkarıldığını belirterek, ''Doktorlarımızın verdiği rapor, bu maçta oynamasının riskli olacağı şeklindeydi. Hocamız da kendisinin burada bırakılmasına karar verdi. Kulübüne de her türlü rapor ve bilgiler, tedaviler aktarılacak'' dedi.

-FUTBOLCULAR UMUTLU-

Milli futbolculardan Bülent Korkmaz, gruptaki ilk galibiyetlerini Kazakistan maçı ile aldıklarını belirterek, ''Bizim için büyük bir moral oldu. Bugün Danimarka'ya gidiyoruz. Hazırlıklarımız orada devam edecek. İnşallah galip geleceğiz'' dedi.

Nihat Kahveci de, mutlu bir şekilde Türkiye'ye dönmek istediklerini ifade ederek, ''Zor maç olacağını biliyoruz. Gurubumuzdaki iki güçlü takımdan birine karşı oynayacağız. Şu anda formdalar. Biz de Kazakistan galibiyetinin moraliyle oraya gidiyoruz'' diye konuştu.

Serkan Balcı ise, Danimarka maçının çok önemli olduğunu belirterek, ''Danimarka iyi bir takım. Ama biz de galibiyet için gidiyoruz. Biz de iyi bir takımız'' dedi.

Emre Belözoğlu da, Kazakistan maçı öncesi ufak bir ağrısı olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:
''Bu nedenle riske girmedik ve oynamadım. Şimdi Danimarka maçı için gidiyoruz. Danimarka maçının önem kazanması için Kazakistan maçını almamız gerekiyordu. Bu böyle oldu. İlk hedef tamamlandı. İnşallah Danimarka maçından da istediğimiz sonuçla ayrılacağız. Sonuçta iyi bir takımız. Zorlu bir maç olacak, inşallah gülen taraf biz olacağız. Şu an fizik olarak iyiyim. Ağrılarım da azaldı. Oynamam hocamın takdiri.''

A Milli Futbol Takımı ile Ümit Milli Futbol Takımı daha sonra THY'ye ait bir uçakla Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a hareket ettiler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 479
favori
like
share