Hazreti İmam'ın talebelerinden fazilet sahibi bir zat şöyle anlatmıştır. " Benim İmam-ı Rabbani (k.s.) Hazretlerine talebe olmamın sebebi şudur:
-"Çok sevdiğim bir akrabam vardı. Ağır hastalığa tutuldu. Çok doktorlara gitti, ilaç kullandı. Fakat bir faide görmedi. Bir kimseden, İmam-ı Rabbani Hazretlerinin (k.s.) ismini ve büyüklüğünü duydum. Huzuruna gidip, teveccühlerini istirham ettim. Fatiha okudu ve hususi odasına gitti. Biraz sonra çıkıp;
-"Hastası için bizden şifa isteyen ilim talebesi nerededir?" deyip, beni çağırdı. Hemen huzuruna gittim.
-"Gelin, af ve mağfiret olunması için Fatiha okuyalım!" dedi. Sonra ben şaşkın ve üzgün olarak, Serhend'den birkaç kilometre uzakta bulunan köyüme döndüm. Yolda, kendi kendime dedim ki:
-" İmam-ı Rabbani Hazretlerinin Fatiha okuyalım buyurarak, Fatiha okunmasından bu akrabamın vefat ettiği anlaşılıyor. Eğer böyle ise, bu çok büyük bir harikadır. Muhakkak gelip, talebesi olmalıyım." Eve geldiğim zaman gördüm ki, akrabam vefat etmiş, yıkamış ve gömmüşlerdi. Hesab ettim. Tam İmam-ı Rabbani Hazretlerinin (k.s.) beni çağırıp; " Af ve mağfireti için Fatiha okuyalım" buyurduğu sırada vefat etmişti. Ben de, o büyük imam'ın talebelerinden oldum."
ALINTIDIR..

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 694
favori
like
share
kuber Tarih: 19.11.2007 10:55
paylaşım için teşekkür emeğine sağlık
MechhuL Tarih: 18.11.2007 17:33
Paylaşımın için teşekkürler... eline ve yüreğine sağlık...