Güzellik ve makyaj deyince kızlar için akan sular durur bilirsiniz. Makyaj yaparken nelere dikkat etmeli, sabah kalkınca gördüğümüz şiş gözlere ne yapmalı? Merak ettiğiniz soruları ve kusursuz makyaj için gereken ipuçlarını FlorMar'ın Pazarlama Direktörü Arzu Kartal’a cevapladı…

Kızlar; bu röportajdaki püf noktalarıyla buyrun güzelleşmeye...
Bu sezon FlorMar’da ne ve makyajda hangi renkler moda?
Bu sezon, makyajda doğallık hakim. Böylece kadınların kendi tabii güzellikleri de daha ön planda olacak. Doğal görünümden bahsederken, makyaj yapmamaktan bahsetmiyoruz ama ağır bir makyaj yerine, yumuşak, açık, mat tonları tercih edebilirsiniz. Markamızda daha sıcak, daha altın ve kahve tonları moda!

[COLOR="lemonchiffon"]Müşterilerinize ne vaad ediyorsunuz?

FlorMar; her zevke ve her ihtiyaca yönelik birbirinden farklı yüzlerce ürününü geniş renk alternatifleriyle tüketicilerine sunuyor. Yapılan pazar araştırmalarına göre FlorMar Türkiye’nin hem en iyi bilinen ve hem de en çok güvenilen yerli kozmetik markası… Bu da FlorMar’ın çok geniş kitlelere ulaşabilmiş ender yerli markalardan biri olduğunun önemli bir göstergesi.

[COLOR="lemonchiffon"]Makyaj ya da güzellik ürünleriyle ilgili yapılan yanlışlar...
Makyaj yaparken, cildin doğal renginize uygun tonlar seçilmez ise, renkler ciltte yapay durur. Böylece bol makyajlı plastik bir görünüm doğar, canlı ve doğal görünümden uzaklaşılır. Ayrıca güzel görünmek için yüz şeklinize göre makyaj yapmalı ve ürünleri bu doğrultuda vurgulamalısınız: Oval, yuvarlak, kare, uzun, üçgen, köşeli yüze göre ayrı ayrı ışık veren makyaj tekniği ve renkler kullanılarak en uygun makyaj yapılmalıdır.

[COLOR="lemonchiffon"]FlorMar hangi sloganla yola çıkıyor?

Geniş ürün yelpazesini yüksek kalite ve uygun fiyat prensibi ile tüketicilerine sunuyor.

Makyaj malzemeleri ve güzellik ürünleri ile ilgili yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler vs...

[COLOR="lemonchiffon"]Kusursuz makyajın ipuçları nelerdir?

Makyajın yüzde doğal ve güzel durması için cilt tipine uygun ürünler seçmek,makyajın ilk şartıdır.

Kapatıcıların cilt rengiyle uyumu mutlaka uygun ışıkta denenmelidir.

Fondöteni alttan cilt gözükecek kadar ince sürmek, doğal görünmesini sağlar.

Kuru cilt problemi olanlar fondötene nemlendirici eklemelidir.

Elmacık kemiğinin en sivri olduğu nokta en koyu allık sürülecek noktadır.

Aydınlık ve canlı bakışlar için göz makyajına başlamadan önce, göz altındaki koyuluklar ten rengine uygun bir concealer ile kapatılmalı ve pudrayla sabitlenmelidir.

Göz kalemi gözler büyükse içine, küçükse dışına çekilmelidir.

Göz kapağına süreceğiniz eyeliner, kirpiklerinizi daha gür gösterir.

Eyelinerı gözün dış ucundan içeri doğru uygulamak doğrudur.

Daha uzun kirpikler için maskara kirpiklerin üstünden yana doğru sürülmelidir.

Dudakların daha dolgun gözükmesi için dudağın ortasına daha koyu renk ruj uygulanmalıdır.

Dudak kaleminin rengi ruj renginin bir iki ton koyusu olmalıdır.

Geceleri iyi uyuduğu halde sabahları genelde şişkin gözlerle uyanabiliyor çoğu kişi. Ne yapılabilir bunu önlemek için?

Şişkin gözlerin genel nedeni gece yatmadan önce yağlı nemlendiricilerin göz kapaklarına uygulanmasıdır. Halbuki göz çevresi hassas olduğundan göz için ayrı bir nemlendirici kullanılmalıdır.

[COLOR="lemonchiffon"]Gece ve gündüz kremleri arasındaki farklar nelerdir?

Çoğu gündüz kremi sizi UV ışınlarından korumak için güneş koruma faktörü içerir, ama gece kremlerinde buna ihtiyaç yoktur. Gece vücudunuz nemi daha çok emer ve siz uyurken cildinizi yeniler.

[COLOR="lemonchiffon"]Otuzlu yaşlarında olan ve giderek daha fazla kırışıklık fark etmeye başlayanlar için bu sorum: daha genç görünmek için neler yapmalılar?

İlk ve en önemli olarak yapılması gereken şey cildinizi güneşten korumaktır. Çünkü güneş ışınları cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olur. Kırışıklıklar için en ideal çözüm güneş koruma faktörü içeren iyi bir nemlendirici kullanmaktır.

[COLOR="lemonchiffon"]Yüzümüze ne kadar sıklıkla peeling uygulanmalı?

Cildimizin daha canlı görünmesi için haftada iki kez ölü hücrelerden cildimizi arındırmalıyız.

[COLOR="lemonchiffon"]Yazın cilt mükemmelken kışın pul pul ve kupkuru olabiliyor. Bu kuruluğu önlemek için yapılması gerekenler neler?

Cilt kürünüzü mevsime göre değiştirmelisiniz. Kışın daha yoğun yüz maskeleri veya nemlendiriciler kullanmalısınız. Her gün en az bir litre su içmeniz cildinizin çok daha taze ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Unutmayın ki kışın bile UV ışınları cildinize zarar verebilir bu yüzden kışın da güneş koruma faktörü içeren ürünler kullanmalısınız.

[COLOR="lemonchiffon"]Makyaj ürünlerinin çoğu güneş koruma faktörü içeriyor, güneşten koruyan başka ürünler kullanılmasına gerek var mı?

SPF içeren makyaj ürünleri gün içerisinde cildinizi korumak açısından ideal. Fakat güneşlenirken yeterli olmayacaktır bu yüzden uzun süre güneş ışığına maruz kalacaksanız yüksek faktörlü bir kremi sürmenizde fayda var.

[COLOR="lemonchiffon"]Fondöteni ciltte test edebilecek en iyi yer neresi?

Fondöteni elinizde denemeyin çünkü elinizin tonuyla yüzünüzün tonu hiçbir zaman aynı değildir. Fondöteni uygulayabileceğiniz en iyi yer çene çizgisidir. Eğer fondöten teninizde kayboluyorsa o zaman o ton sizin için doğru renktir.

[COLOR="lemonchiffon"]Çoğu bayanın şikayetidir bu; sabahları uyandığımızda gözler genellikle yorgun ve kırmızı görünür. Sağlıklı ve canlı gözler için neler yapılmalı?

Gözlerinizi büyütmek ve daha parlak görünmelerini sağlamak için az bir miktar kapatıcıyı gözün iç köşesine sürebilir ve alt kirpiğinize açık renk bir göz kalemi ile çizgi çekebilirsiniz.

[COLOR="lemonchiffon"]Makyaj malzemelerini ve fırçalarını nasıl temiz tutabiliriz?

Makyaj malzemeleriniz özellikle de fırçalarınız bakteri oluşumuna yatkındır. Temizlikleri sağlanmadığı takdirde cildinizde çeşitli lekeler oluşabilir. Bunun için makyaj süngerlerinizi ve fırçalarınızı düzenlikleri olarak yıkamalı veya silmelisiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1753
favori
like
share
suskunca Tarih: 20.11.2007 12:38
Paylassim icin cok tesekkürler
SU-PERISI Tarih: 19.11.2007 10:01
çok güzel bir paylaşım olmuş saol sindy