Nereye koyacağınızı bilemediğiniz ufak tefek eşyalarla başa çıkmak aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Aslında sadece bir merdiven kullanarak da bu sorunu çözebilirsiniz.Raflar ve dolaplar her zaman için evlerde acil yardım üniteleridir. Ortalıkta durmasını istemediğiniz her türlü şeyi buralarda saklayabiliriz. Fakat bunu yaparken aynı zamnada dekoratif de olabilirsiniz. Evinizdeki bir çok eşyadan dekoratif raflar yapabilirsiniz. Örneğin bir merdivenden.

Bunun için ihtiyacınız olan şeyler, bir merdiven, çeşitli uzunluktaki tahta parçalar ve boya. Öncelikle merdiveni ve rafları istediğiniz renge boyayın. Renk konusunda cesur davranın, sonuçta yaptığınız şey oldukça iddialı. Artık renk uyumunu gözden çıkarın, unutmayın siz yan yana koyarsanız, olmuş demektir. Mesela; merdiveni kırmızıya boyayabilirsiniz, rafları da pembeye... Çocuk ve ya genç odası için mükemmel bir seçim olmaz mıydı? Cesur kadınlar için mutfalkarda da oldukça şık görünecektir. Rafları merdivenin basamaklarına yerşeltirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, kaldırmak istediğiniz eşyaları bunun üzerine yerleştirmek.

Salon ya da oturma odası için de oldukça şık raflar yapabilirsiniz. İsterseniz duvara monte edilen ayaklıklardan alabilir ve duvara raf sistemleri kurabilirsiniz. Bunları da duvar ve mobilya renklerine göre istediğiniz renge boyamanız mümkün.Ya da bütün duvarı kaplayan büyük raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. Kitaplık olarak kullanabileceğiniz ya da süs eşyalarınızı sergileyeceğiniz bu raflar çok yer kaplayabileceği için, büyük evlere daha çok yakışacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 506
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 20.11.2007 13:51
saol sindy