Kullanım süreleri geçmiş ilaçların kutuları değiştirilerek piyasaya sürmek isteyenlere karşı başlatılan operasyonun devamında, İstanbul'un da aralarında bulunduğu 5 ilde 80 kişi gözaltına alındı.

Konuyla ilgili devam eden soruşturma kapsamında, toplam 4 kamyon dolusu sahte kutulara konulmuş son kullanım tarihleri geçmiş ilaç ve paketlemeye hazır halde sahte ilaç kutuları ele geçirildi.

Ankara, Konya, Batman, Samsun ve İstanbul emniyet müdürlüklerince ortaklaşa düzenlenen operasyonda, aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu bildirilen toplam 80 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin sürdüğü, ayrıca yurt dışında oldukları belirtilen 3 kişinin de arandığı öğrenildi.

Çalıntı ve son kullanma tarihleri geçen ilaçların kutuları değiştirilerek piyasaya sürülmek istenmesine ilişkin 8-9 Mart 2007 tarihlerinde İstanbul, Adana, Ankara, Batman, Hatay, Konya ve Samsun'da düzenlenen “İksir” adlı operasyonda, 2'si kadın 43 kişi gözaltına alınmıştı.

Operasyonun devamında da 26 kişi yakalanmıştı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 408
favori
like
share
Sylar Tarih: 21.11.2007 08:37
yazık çok yazık
yazıklar olsun !
enya- Tarih: 20.11.2007 18:15
her mesleğin istismarcısı oluyo valla. ama insan sağlığını hiçe saymaktan daha bayağı birşey olamaz. bunlar nasıl hipokrat yemini etti bilmiyorum. 5 kuruşluk maddi çıkar için bunların yapıldığına inanamıyorum.
SU-PERISI Tarih: 20.11.2007 10:05
Bunu yapanların içinde doktor,eczacıda var.nasıl insan bunlar saglıgımızla oynayanların Allah belalarını versin