Küçük çocuklar şarkı söylemek ve dans etmekten hoşlanırlar ve bu onların hem dil hem de fiziksel becerilerini geliştirir.
Müzikle beraber eğlenin
Şarkı söyleme zamanı – Tekerlemeler ve şarkılar doğumdan itibaren çocuklarca çok sevilir. 2 yaş çocukları bu sayede kelimeleri sürpriz bir hızla öğrenirler. Şarkıları sıkça tekrarlayarak ve onu tekerlemelerin son kelimesini söylemeye motive ederek yardımcı olabilirsiniz veya tekerlemelerin içindeki isimleri onun bildikleri ile değiştirebilirsiniz.

Parmak oyunları – Bütün işi sizin yapmanız gerekse de, kolay parmak oyunları 2 yaş çocuklarının ilgisini çok çeker.

Hareketli tekerlemeler – Bunlar parmak oyunlarından çok daha karmaşıktırlar ve genelde tüm vücut ile yapmak gerekir. Bu yüzden 2 yaşını geçmiş çocuklar için daha uygundur. (Örneğin; eller şap şap şap, ayaklar rap rap rap…)

Gerilme ve eğilme – Bu egzersiz ikiniz için de iyidir. Bir müzik koyun ve kollarınızı havaya uzatın, dizlerinizi kırın ve zıplayın. (Eller havaya, hop hop hop zıpla!)

Birlikte dans edin – Çocuklar siz dans ederken ayaklarınızın üzerinde durmayı severler. Eğer bu çok zor geldiyse, değişik tarz müziklerde ayrı ayrı dans etmeyi deneyin, hızlı, yavaş, gürültülü, yumuşak, ritmik, vb. Yatma zamanına özel bir melodiyi mırıldanmak gibi bir rutin yaratırsanız, bu çocuğunuzun uykuya gitme saati geldiğini anımsamasına yardımcı olur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1842
favori
like
share
hasibeci Tarih: 25.02.2011 09:03
teşekür
SU-PERISI Tarih: 22.11.2007 12:41
çoçukların en sevdigi şey müzikle dans etmek
Sindy Tarih: 22.11.2007 09:31
bebeklerin muzikde sallanmasi cok hos oluyo ustelik
emegine saglik casper