Birçok kadın kocasına hiç yalan söylemediğini öne sürer. Aslında haksız da değillerdir. Çünkü önemli konularda kadını kocasından gerçekleri gizlemesi söz konusu olamaz...

Bazen öyle durumlarla karşılaşırsınız ki, yalan söylemekten başka çareniz olmaz. Evliliklerin sorunsuz yürümesi için kadınların arasıra pembe yalanlar söylemelerine ihtiyaç vardır. Eğer yalan söylemekteki amacınız evlilikte uyumu ve huzuru sağlamak ise kimse sizi suçlayamaz.

Her şeyi açıklamayın
Erkekler, duymadıkları, bilmedikleri şeylere itiraz edemezler. Örneğin kocanıza, onun pek de hoşlanmadığı komşularınızın yemek davetinden söz etmemişsinizdir. Kocanız bu daveti öğrenince, daha önce ona bir açıklama yapmadığınız için size kızabilir. Bu durumda, yalana başvuracaksınız. Kocanıza herşeyi açıkladığınızı ama onun TV'de maç izlediği için sizi duymamış olabileceğini belirtiniz.

Erkekler genellikle kadınların giyim ve güzelleşme uğruna harcadıkları parayı fazla bulmaya meraklıdırlar. Eşinin kuaförde milyonlarca lira harcadığını öğrenen erkek, karısını aşırı derecede müsrif olmakla suçlayıp sinirlenebilir.

Ama saçlarınızın yeni modeli için ne kadar para harcadığınızı kocanıza açıklarken rakamda indirim yaparsanız, hem gereksiz yere kocanızı kızdırmamış olursunuz hem de sizin moraliniz bozulmaz. Saçları seyrelmeye başlayan erkek size saçlarıyla ilgili bir soru sorarsa ona gerçeği söylemenizin kimseye yararı olmaz. Bu tür pembe yalanlar, aslında söylenmesi gereken zorunlu yalanlardır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 355
favori
like
share
Sindy Tarih: 23.11.2007 09:34
arada olabilir belki ama yalan her zamanda tekrarlanmamali
emegine saglik SU-PERISI