Her bireyin kendi içine kapandığı, kendini koruyabilmek için kapılarını dışarıya kapattığı, steril ve izole bir çağda yaşıyoruz. Bu izole dünyada tutunabilinecek bir tek aşk var ama aşkta geldiği gibi terk edebiliyor.

Cemal Şan’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Zeynep’in Sekiz Günü” adlı sinema filminde; bu izole dünyada kendine steril bir dünya kurmuş, obsesiflik seviyesinde düzenli bir hayat süren, kendine ait bir dünyası olan ve dışarıya kendini tamamen kapatmış, asosyal, sabah kahvaltısında yediklerinden otobüste oturduğu yere kadar hayatında hiç bir şeyi değiştirmeyen, tek başına yaşadığı her günü birbirinin aynı olan Zeynep’in(Fadik Sevin Atasoy) bir akşam bir barda tek başına otururken bara gelen ve kendini müziğin ritmine bırakıp içinden geldiği gibi dans eden Ali (Mustafa Üstündağ) adında bir gençle tanışması sonucu aşık olur ve Zeynep’in hayatı…Zeynep’in Sekiz Günü Tanitim Videosu

[YOUTUBE]DkSC8dvEEZ4[/YOUTUBE]


OYUNCULAR

Fadik Sevin Atasoy
Mustafa Üstündağ
Ahmet Mümtaz Taylan
Cengiz Sezici
Uğur Çavuşoğlu
Sinan Taymin Albayrak
Ferit Kaya
Arzutan Bayraktutan
Necmettin Çobanoğlu
Işıl Dalamanlı Müfit Aytekin
Uğur Çınar
Cengiz Okuyucu

Yönetmen
CEMAL ŞAN

1966 Tunceli doğumlu. Bir süre işletme daha sonra iktisat okudu.Çeşitli edebiyat-mizah-sinema dergilerinde şiirleri, öyküleri, sinema yazıları ve karikatürleri yayınlandı. Çeşitli karma karikatür sergilerine katıldı. Sinema, bar işletmeciliği, yapımcılık yaptı. Yeni Sinemacılar’ın kurucularındandır. Çeşitli sinema filmlerinde teknik yapımcılık, senaristlik, yardımcı yönetmenlik, senaryo danışmanlığı, süpervizörlük ve oyunculuk yaptı. Dönersen Islık Çal, Ali, Işıklar Sönmesin; bilinen senaryolarıdır. Çeşitli televizyon filmleri ve diziler çekti.

Zeynep’in Sekiz Günü (2007); ikinci uzun metrajlı sinema filmidir. İlk uzun metrajlı sinema filmi olan Ali ile çeşitli ödüller aldı. Yapımcısı ile sorunlar yüzünden film vizyona giremedi.Yazdığı, çektiği, çalıştığı sinema filmleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli ödüller aldı.
Ödüllerinden bazıları;

Yunus Nadi Senaryo Ödülleri
En İyi Üçünü Senaryo Ödülü- Bir Küçük Bulut
Yunus Nadi Senaryo Ödülleri
Övgüye Değer Ödülü- Dönersen Islık Çal
Yunus Nadi Senaryo Ödülleri
En İyi Senaryo Ödülü- Her şey Yolunda
Antrak-Fida Film Film Öyküsü Ödülleri
En İyi Film Öyküsü Ödülü- Herkes İyi Her şey Kötü
Antrak-Fida Film Senaryo Ödülleri
En İyi Senaryo Ödülü- Herkes İyi Her şey Kötü
9. Ankara Film Festivali
Umut Vadeden Yeni Yönetmen Ödülü
Orhan Murat Arıburnu Ödülleri
Sadri Alışık Jüri Özel Ödülü…vs..vs..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1127
favori
like
share
remartuar Tarih: 24.05.2008 00:44
harika yaa
remartuar Tarih: 24.05.2008 00:42
harika bişey
amlocard Tarih: 26.04.2008 00:21
teşekkürlerrr
ziyaışık Tarih: 28.01.2008 11:06
güsel bi film heralde
elma kurdu Tarih: 27.11.2007 13:25
[COLOR="Purple"]güsel filme benziyo

izlemek lazım:70: