[COLOR="darkred"]Trabzon’un dev projeleri arasında bulunan, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi projesi ile SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı’nın birleştirilmesi, fıkra gibi bir olayı da beraberinde getirdi. Prosedürler çakışınca, ortaya ilginç bir durum çıktı.

[COLOR="darkred"]Taşınması Bekleniyor

Hamamizade Projesinin yapılması için, içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın da hizmet verdiği binanın boşaltılması bekleniyor.

Sonra Kapatılacak

Teftiş Kurulu ise yeni binadaki onarımı bekliyor. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı’nın birleşmesi sonrasında, bu birim 2008’in Temmuz ayında Ankara’ya taşınacak. Başkanlık, burada kendilerine gösterilen yeni binaya taşınacak. Taşınmak için öncelikle, bugün yapılacak onarım ihalesinin sonuçlanması gerekiyor. Yani Teftiş Kurulu Başkanlığı yeni binada onarımın bitmesini bekleyecek.

Trabzon’un mega projeleri arasında ilk sıralarda gösterilen, yeni Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi Projesinin uygulanması ve SSK, Bağ-kur, Emekli Sandığı’nın birleştirilmesi ile ortaya resmi bir komedi çıktı. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi Projesi sınırları içerisinde kalan ve yıkımı planlanan, içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın da hizmet verdiği binanın, projeye başlanması için boşaltılması bekleniyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı ise kendilerine gösterilen ve Meydan mevkiinde bulunan farklı bir binaya taşınacak. Teftiş Kurulu Başkanlığı’na tahsis edilen yeni binanın, onarım ihalesi bugün yapılıyor. Aynı yıl içerisinde SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı’nın tek çatı altında birleştirilmesi sonucunda ise, Teftiş Kuruluğu Başkanlığı merkezi, Ankara’ya gönderilerek, Trabzon bölgesi kapatılacak.

Müfettişliği bulunan yedi bölgeden bir tanesi olan Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Kurulu Trabzon Grup Başkanlığı, 1 Temmuz 2008 tarihinden itibaren Ankara’da hizmet verecek. Böylelikle, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi Projesinin başlatılması için yıkımı beklenen binada hizmet veren Grup Başkanlığı, kendilerine gösterilen binaya taşındıktan çok değil yalnızca birkaç ay sonra Ankara’ya taşınacak.

27 Kasım 2007 tarihinde onarım ihalesi yapılacak olan yeni binanın, ihale işlemleri bittikten sonra, çalışmaları yapılacak, bu süreç içerisinde Teftiş Grup Başkanlığı Proje sınırları içerisinde bulunan binada hizmet verecek, aslında kapatılmasına aylar kalan Teftiş Grup Başkanlığı, onarım ihalesi biten binaya taşınacak.

Prosedür gereği onarım ihalesi yapılacak, ihaleye uygun çalışmalar bitirilecek, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi binasının yapımı bekletilecek, Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı yeni binaya taşınacak ve daha sonra kapatılacak.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız SSK Bölge Sigorta Müfettişi Hakkı Demirci yaptığı açıklamada “SSK Teftiş birimi Ankara’ya bağlı. Bağ-kur, SSK, Emekli Sandığı artık birleştirildi. Teftiş Başkanlığı olan 7 bölge varken artık Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere bölge başkanlıkları sayısı aşağıya çekildi.

Dolayısı ile 2008’in Temmuz ayı başı itibariyle Ankara’da hizmet vermeye başlayacağız. Projenin başlanması için bu binadan çıkmamız gerekiyor. Bize gösterilen binada henüz onarım çalışmaları bitmediği için burada hizmet vereceğiz. Öyle sanıyorum ki; onarımı biten binaya geçtikten 2 ay sonra da buradan gideceğiz” açıklamasında bulundu.


Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 915
favori
like
share