[COLOR="darkred"]Gösterim tarihi: 23.Kasım.2007
[COLOR="darkred"]Yönetmen: Engin Ayça
[COLOR="darkred"]Oyuncular: Türkan Şoray, Gülsen Tuncer, Demir Karahan, Erol Mütercimler
[COLOR="darkred"]Dil: Türkçe
Tür: Drama

İlk filmi Bez Bebek’in ardından Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu'yu çeken Engin Ayça'nın üçüncü filmi Suna. 68 düşleri, 12 Mart askeri darbesi, kasabanın boğucu atmosferi, başarısız evlilikler... kısacası film kahramanlarının tarihini anlatırken bir yandan da Türkiye'nin yakın tarihine de göndermeler yapıyor.


[COLOR="darkred"]Konusu

68 rüzgârının estiği yıllarda İstanbul’da üniversite öğrencisi olan Suna, Sevgi, Erhan ve Selim çok yakın arkadaştır. 12 Mart darbesiyle hepsi bir yana savurur.

Aynı kasabadan olan eczacı Suna ile avukat Erhan evlenir. Ama bu evlilik hiçbir zaman Suna’nın içine sinmez. Her şeyi olsa da mutsuzdur, çünkü bu evlilik düşlediği evlilik değildir.

Uzun süredir Almanya’da yaşayan Sevgi’nin ve yakın akrabası Selim’in bir miras işi için kasabaya gelmeleriyle bu dört eski arkadaş birkaç günlüğüne yeniden bir araya gelir.

Sonbaharla birlikte yaz kalabalığının artık kalmadığı, ıssızlaşmış kasabada geçirilen günler kimi zaman coşku yüklü, kimi zaman da hüzünlüdür. Geçmişte kalan anıların burukluğu, üniversite yıllarının hayallerinin, gelecek tasarılarının, aşklarının 12 Mart sonrası kasaba ortamında eriyip gitmesinin hüznü herkesi sarar…

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 551
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 29.11.2007 09:10
[COLOR=cyan]
[COLOR=cyan]Yönetmen: Engin Ayça
[COLOR=cyan]Oyuncular: Türkan Şoray, Gülsen Tuncer, Demir Karahan, Erol Mütercimler

[COLOR=cyan]Senaryo: Engin Ayça
[COLOR=cyan]Görüntü Yönetmeni: Çetin Tunca
[COLOR=cyan]Müzik: Oğuz Abadan
[COLOR=cyan]Tür: Dram, Tarihi
[COLOR=cyan]Süre: 120 Dk.
[COLOR=cyan]Yapım: 2007 - Türkiye
[COLOR=cyan]Dağıtımcı: Özen Film
[COLOR=cyan]Gösterim tarihi: 23 Kasım 2007

[COLOR=cyan]Resmi Web Sitesi: [COLOR=cyan]www.main-board.com


[COLOR=cyan]Editörün Notu: 68’in düşleri, 12 Mart askeri darbesi, kasabanın insanı yutan atmosferi, bir kadının başarısız evliliği, gurbet Almanya’sı, hapisler, sürgünler, darbe yiyen aşklar.

[COLOR=cyan]Konu: Aynı kasabadan olan eczacı Suna ile avukat Erhan evlenirler… Bu evlilik hiçbir zaman Suna’nın içine sinmez. Mutsuzdur. Oysa her şeyi vardır. Ve işte sorun da buradadır. Bir çok kadının da yaşadığı gibi bu evlilik onun düşlediği evlilik değildir. Dışarıdan görüldüğünün aksine içeriden çökmüş, mutsuz bir evliliktir.

[COLOR=cyan]Uzun süredir Almanya’da yaşayan Sevgi’nin ve yakın akrabası Selim’in bir miras işi için kasabaya gelmeleriyle bu dört eski arkadaş birkaç günlüğüne yeniden bir araya gelirler. Issızlaşmış bu kasabada geçirilen günler kimi zaman coşku yüklüdür, kimi zaman da hüzün. Geçmişte kalan anıların burukluğu herkesi sarar… Üniversite yıllarının düşlerinin, gelecek tasarılarının, ülkülerinin, aşklarının 12 Mart sonrası kasaba ortamında eriyip gitmesi.

[COLOR=cyan]FİLMİN FRAGMANI - TRAILER

[youtube]Qct0NfOtTeo[/youtube]

www.main-board.com