Bazı güzellik kuralları var ki, yıllar geçse de geçerliliklerini asla yitirmiyorlar. İşte, aslında hayati önem taşıyan ama çoğu zaman bir kulağımızdan girip diğerinden çıkan bu önemli kurallardan bazıları...

Kaküllerinizden uzak durun

Saçlarınız konusunda takıntılı biriyseniz, kakülleriniz en son elinizi süreceğiniz bölge olmalı! Çünkü bu tür bir değişim tüm saç modelinizi mahvedeceği gibi, geri dönüş için de hayli zaman gerekecektir. Kakül kullanımı aslında göründüğü kadar kolay değil. Her yüz şekline gitmeyebiliyor. Eğer bu sezonun trendi olması dolayısıyla saçınıza kakülle hareket vermek istiyorsanız, kendinizi tecrübeli ellere bırakmanız yerinde olacaktır.

[COLOR="lemonchiffon"]Tırnak ve tırnak eti kemirmek hiç seksi değil

Nicole Kidman'ın ve Michelle Pfeiffer'ın da bunu yaptığı düşünülürse, tırnak kemirmenin ünlü ya da ünsüz ayrımı yapmadığı aşikar... Ancak o sırada ortaya çıkan görüntü pek bir nahoş! Uzmanlar tırnak yemenin psikolojik sorunlarla yakından ilişkisi olduğunu belirtiyorlar. Tabii bu alışkanlığın estetik ve sağlık açısından da olumsuz yanları bulunuyor. Eğer kötü alışkanlığınızdan kurtulmak istiyorsanız, piyasada satılan özel tırnak cilaları ve kuaför salonlarında uygulanan protez tırnakları da deneyebilirsiniz.

[COLOR="lemonchiffon"]Güneş koruyucunuzu mutlaka sürün

Biliyorsunuz, güneşin ciltlerimiz üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerin tedavisi oldukça zor, üstelik çok uzun bir süreç gerektiriyor. Cilt söz konusu olduğunda, güneş önünden yemeği alınmış bir pitbull gibi agresif olabiliyor! Dolayısıyla artık sadece güneşlenirken değil sokağa çıkarken bile en azından güneş koruyuculu bir nemlendirici kullanmalısınız.

Sivilcenizi kesinlikle sıkmayın

Hangimizin parmakları bilinçsizce yüzümüzdeki o kabarcıklara gitmiyor. Ama dermatologlar, cilt yüzeyinde hafif bir belirti gösterdiği andan itibaren sivilcelerimizle kesinlikle oynamamamız gerektiğini belirtiyorlar. Belki daha steril şekilde iyice olgunlaşmış bir sivilceyi sıkmanız söz konusu olabilir. Ama bunu yaparken alt katmanını da bir merhemle onarmanız gerekiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 460
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 30.11.2007 19:22
birkaç ipuçuda ben vereyim.güneş lekelerini yogurt suyuyla silerseniz azalıp yok oldugunu göreceksiniz.demlenmiş ve bekletilmiş çayla banyo yapıp güneşe çıkarsanız güzel bir bronzluk elde edersiniz.ter kokularına karşı deniz suyunu kaynatıp elde ettiginiz tuza maden suyu karıştırıp içine yarım limon suyu sıkıp kol altını ovup biraz bekletip yıkarsanız ter kokularına çözüm bulursunuz