Güzelleşmek için dünyanın parasını harcamanıza gerek yok... Evinizde, kendiniz de güzelleşesilirsiniz... Üstelik çok ucuza... Nasıl mı; İşte böyle:
- Fondöteninizin rengi çok mu açık? Yanaklarınıza ve kaş kemiğinizin üstüne aydınlatıcı olarak sürün. Çok mu koyu? Yanakları çukurlaştırmak, geniş burnu ince, çeneyi küçük göstermek için gölgelendirici olarak kullanın. Ya da başka fondotenlerle karıştırarak uygun tonu bulun.

- Toz pudra istediğiniz renkte çıkmadı mı? çok açık renkteyse aydınlatıcı olarak, çok koyu renkteyse gölgeleri konturlamak için kullanın. Ya da başka bir renkle karıştırarak uygun tonu bulun. Koyu renk toz pudraların tonu, bebek pudrasıyla karıştırarak da açılabilir.
İKİ RENGİ KARIŞTIRIN
- Farınızın rengi mi koyu? Eyeliner olarak kullanın. Toz farsa açık renk ise, aynı rengin daha koyu bir tonuyla kontras olacak şekilde aydınlatıcı olarak sürün... Ya da en azından iki rengi karıştırarak yeni bir renk elde edin...

- Birden fazla işlevi olan güzellik malzemeleri kendilerine ödenen paraya değerler. Örneğin; kahverengi bir kalemle hem kaşlarınızı boyayabilir, göz kalemi ve mat far olarak kullanabilir ayrıca dudaklarınızı da belirginleştirebilirsiniz.
- Rujunuz sürülmeyecek kadar küçüldüyse tüp tamamen boşalana kadar ruju bir fırçayla alıp kullanabilirsiniz.

SICAK SUDA BETLETİN
- Plastik tüpler içindeki malzeme çıkarılmayacak hale gelince, tüpü keserek açın. içinde ne kadar çok malzeme kaldığını gördüğünüzde şaşıracaksınız.
- Maskara kutusunu sıcak suda biraz bekleterek içindeki son damlaları rahatça kullanabilirsiniz.
- Temizleyiciniz mi bitti? Yulaf ezmesi ve aynı miktarda bal; ya da pudra şekeri ve zeytinyağı. Bunlar yüzünüz için... Vücudunuz için kalın deniz tuzu ve mısır yağını macun haline getirin...
- Yüzünüz için sıkıştırıcı mı gerekiyor? Bir yumurtanın akını katılaşıncaya kadar çırpın, yüzünüze sürün. Kuruyunca yıkayın. ( Cildiniz kuru ise, sarısını besleyici olarak kullanabilirsiniz.)

SARI SAÇLARA LİMON
- Saçlarınız mı matlaştı? Sirke koyu renk saçlarda harikalar yaratır. Limon da sarı saçlara canlı bir parlaklık verir.
- Gözleriniz mi yorgun? Bir çay kaşığı elma rendesini, salatalık ya da patates dilimlerini iki gazlı bezin arasına koyarak gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika sonra kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1890
favori
like
share
Sindy Tarih: 01.12.2007 10:04
guzel bilgiler icin tesekkurler SU-PERISI