Hiç para harcamadan ve hiç zorlanmadan yapacağınız bir kaç ufak şeyle eski eşyalarınızı parlatabilir, kullanamadığınız eşyaları yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Hatta kendinize dekoratif süsler bile yapabilirsiniz. Duvar kağıtlarından bıktıysanız Bulaşık bezini legende hafifçe ıslatın, daha sonra, duvara koyduğunuz bezin üzerinden birkaç saniye ütüyle geçin. Ütüyü çektikten sonra duvar kağıdını sıyırmaya başlayın. Kolayca çıkacaktır. Şamdanlarınız için Şamdanlarınızın ışık saçmasını istiyorsanız, eski bir naylon çorapla silmeniz yeterli.

Duvarlarınızdaki lekeler için
Duvarların üzerindeki, yıkamakla geçmeyen parmak izleri bir parça ekmekle silindiği takdirde anında ortadan kalkar.

Papatyalarınıza renk gelsin
Vazonuzda şaplarından kesilmiş bir demet papatya varsa suyun içine birkaç damla gıda boyası katın. Papatyalarınız boyayı emecek, beyaz taç yapraklar çesitli renklerle boyanacak.

Duvardaki delikleri yok edin
Duvarda oluşan deliği diş macunuyla iyice doldurun. Duvarınız renkliyse küçük bir fırça yardımıyla duvarın asıl renginden biraz sürerek beyaz noktayı kapatın.

Sertleşen fırçalarınızı yumuşatın
Fırçanızın kılları sertleşmiş mi? Bir saat boyunca kaynar sirkede bekletin. Soğuk suyla durulayın.

İlaç şişelerinizi atmayın
Silindir şeklindeki küçük ilaç şişelerini saksılarınızı ya da çiçek buketlerinizi süslemek için kullanabileceğini minik evlere dönüştürerek kullanabilirsiniz. İlk olarak elinize tutkal ve üzerine birkaç küçük çiçek ekleyebileceginiz yeşil bir karton alın.

Kartondan küçük bir çatı yapın. Çatıyı yapıştırdıktan sonra bir parça yeşil yosun ekleyin. Şisenin altına küçük bir çubuk yapıştırarak saksınıza dikebilirsiniz. Üzerine küçük bir yapma kuşda ekleyebilirsiniz. İşte size kolayca yapabileceginiz, dekoratif bir süs.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 533
favori
like
share
Sindy Tarih: 04.12.2007 09:10
paylasim icin tesekkurler SU-PERISI