Eğer evinizde romantik akımın izlerini görmek istiyorsanız, bu örnekten oldukça işevsel fikirler edinebilirsiniz.

Kimi zaman romantik, kimi zaman sakin ve huzurlu bir ev... Değişmeyen tek şey var; zerafet. Sizin için seçtiğimiz model evi bir inceleyin! Pembe renkle bezenmiş sakin ve ferah bir ev...

Yemek odası

Duvarınızda pembe, kırmızı ve bu tonlara yakın tablolar kullanabilirsiniz. Ayrıca resimde gördüğünüz gibi gri mermer havası veren bir masa ve İtalyan tarzı çok modern olmayan sandalyelerle yaratmak istediğiniz etkiyi pekiştirebilirsiniz.

[COLOR="lemonchiffon"]Oturma odası

Bu odada pembe kesinlikle ruhunu bulmuş görünüyor. Renk ve eşyalar arasında hiç bir kopukluk yok. Geniş kenarlı açık renk koltuklar ve şömine bir arada daha önce bu kadar güzel olmamıştır eminim. Ayrıca akşap ayaklı sehpa ve masa da ortamın bütünlüğünü yakalamasında küçük ama etkili ayrıntılar.


[COLOR="lemonchiffon"]Detaylar

Gül va altın renkleri. Birbirine ne kadar yakışacağını kafanızda canlandırabilirsiniz. Venedik tarzı şamdanların Viktorya dönemini yansıtan sehpayla uyumu kesinlikle çok şık.


[COLOR="lemonchiffon"]Yatak odası

Yine duvarlarda pembenin hakimiyeti var. Mobilyalarda yine gri renk tercih edilmiş ve en dikkat çeken nokta ise ahşap değil bambu benzeri materyallerin tercih edilmesi. Evin ferah havadını korumak amcıyla yine açık renk bir sehpa üzerinde, açık renk bir lamba göze çarpıyor.


[COLOR="lemonchiffon"]Çalışma odası

Pembe ve grinin ahengi, burada da kendini gösteriyor. Aynı zamanda hem çok sade, hem de çok romantik bir tarz gözümüze çarpıyor. Masanın üzerindeki açık renk lamba ise, bu tarzın vazgeçilmez unsuru.

[COLOR="lemonchiffon"]Dinlenme odası

Pembe, gri ve ahşap yine başrolde. Kren rengi mobilyalar ve eve giren gün ışığının oluşturduğu aydınlık kesinlikle huzur dolu bir ortamı garantiliyor. Şöminenin üzerindeki büyük ayna ise mekana ferahlık katmak için kesinlikle doğru bir tercih.

[COLOR="lemonchiffon"]Banyo

Evin geneline hakim olan Akdeniz esintisi, burada da karşımıza çıkıyor. Rattan mobilyalar burada da tercih edilmiş. Açık raf sistemi ve düzenli katlanmış havluların banyoya hareket kattığı kesin.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 478
favori
like
share
Grace Tarih: 06.12.2007 10:37
teşekkürler Sindy