Fiziksel özelliklerimiz vücudumuzda ortaya çıkabilecek hastalıkların habercisi. İngiliz bilim insanları doğumla birlikte ortaya çıkan fiziki yapımızın oluşabilecek hastalıklar hakkında ipucu verdiğini kaydedildi.


KISA BACAKLAR

Brsitol Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre kısa bacaklar erkek ve bayanda kalp krizi riskini artırıyor. Kısa bacaklı erkeklerin diyabet ve kalp krizine yakalanma riskinin daha yüksek olduğu saptandı.

GENİŞ, UZUN YÜZ

Uzun yüzlü, küçük çeneli ve geniş boyunlu kişilerde uyku apnesinin daha sık görüldüğü belirtiliyor. Bu rahatsızlığı bulunan insanlar her zaman her yerde hatta direksiyon başında bile uyuyabilir.

RENKLİ GÖZLER

Mavi, yeşil ve gri göz rengine sahip insanların bir tür cilt kanseri olan melanoma hastalığına ve hiper tansiyona yakalanma riski daha yüksek. Koyu renk saçlı ve derili insanların vücutları daha çok melanin ürettikleri için gözleri de genellikle kahverengidir. Açık tenlilerin gözleri ise melanin oranı yüksek olduğu için renkli oluyor. Melanin oranının yüksek olması ise katarakt, melanoma ve körlük riskini artırıyor.

KÜÇÜK AYAKLAR

Kadınların ayak numarası pelvis büyüklüğünü etkiliyor. Uzmanlar ayakların küçük olmasının pelvisin dar olmasıyla sonuçlandığını kaydediyor. Pelvis boyunun küçüklüğü ise kadınların doğumunun zorlu geçmesi anlamına geliyor.

KELLİK

Erkeklerin korkulu rüyası olan kellik, prostat kanseri ve kalp rahatsızlıklarının habercisi. Uzmanlar kelliğin en büyük nedeni olan testosteron hormonunun yüksek seviyelerde olmasının prostat kanseri ve kalp rahatsızlıkları riskini artırdığını kaydetti. Saçı dökülmeyen erkeklerde bu hastalıklara yakalanma oranı yüzde 9'ken, sadece ön kısmı dökülenlerde risk yüzde 23, kel kalanlarda ise bu oran yüzde 36'ya yükseliyor.

UZUN PARMAKLAR

Erkeklerin ne kadar saldırgan olduklarını parmaklarının uzunluğuna bakarak belirlemek mümkün. Bu olayın temelinde ana rahminde ne kadar testosteron hormonu bulunduğu yatıyor.

ASİMETRİK ELLER

Erkeklerin ellerinin asimetrik olması fazla sperm üretemedikleri anlamına geliyor. Kadınlarda ellerin asimetrik olması ise yüksek oranda ostorojen hormonu salgılamalarına ve üremeyi kontrol eden luteinising hormonuna etki ediyor. Bu iki hormonun fazla salgılanması ise döllenmeyi zorlaştırıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 434
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 06.12.2007 15:43
paylaşımın için saol marab ilginç bir araştırma
Grace Tarih: 06.12.2007 15:29
evt bencede ilginç bi araştırma
Sylar Tarih: 06.12.2007 15:27
ilginç bir araştırma
casper Tarih: 06.12.2007 15:23
demekki hastalıklarda fiziksel özerlliklerinde etkisi var,

teşekkürler marab