Yapımcı : Plato Film / Sinan Çetin
Uygulayıcı Yapımcı : Ahmet Koraltürk
Yönetmen : Onur Ünlü
Sanat Yönetmeni :Mustafa Ziya Ülkenciler
3-D Animasyon ve görsel efekt Supervisor : Cem Erdoğan / Diagonal
Filmin Özellikleri:
- Türkiye’nin her anlamda ilk fantastik çocuk filmi olması.
- Dizi filmlerde yer alan ve kötü etkilendiklerini düşündüğümüz (Büyü ve sihir) konulardan arındırılmış olması.
- Hikayesi ve gerçekçiliğiyle öğretici ve zihin açıcı olması.
- Sevdikleri müzisyenler ve star ların onlar için bu filmde yaptıkları soundtrackler.
- Uluslararası standartlarda animasyon ve efect sahneleriyle dolu aksiyonlar.


Küçük yaşta kaçırılıp bir hırsız çetesinin eline düşen “çocuk” adlı kahramanımızın, çocuklardan nefret eden lakin özel bir tv kanalında çocuk programı sunan “Rüya” (Tuba Ünsal) ile tanışmasıyla, iki taraf içinde içinden çıkılmaz olayların başlamasının hikâyesidir. Çocuk kahramanımız hırsızlık çetesi içerisinde en başarılı hırsızlardan bir tanesidir. Hırsızlık yapmasının sebebi ise, her 30.000 YTL.lik hırsızlık yaptığında çeteden bir çocuğun ailesine iade edilmesidir.

Rüya’nın çalıştığı tv kanalının sahibi ise çocukluğunu mutsuz geçirdiği için tüm çocukların mutsuz olmasını isteyip, çocukların hayal kurmalarının önüne geçmek için dışarıya bir melodi yayan esrarengiz bir kutu yaptıran “İsfandiyar” (Hayko Cepkin) dir. Amacı kendi tv kanalından bu kutuyla yayın yapıp,dünya üzerindeki tüm çocukların hayal gücünü engelleyip onları mutsuz olmasını sağlamaktır. “İsfandiyar”ı ise fantastik kostümleri ve oyunculuk tarzıyla Hayko Cepkin canlandırıyor. Kahramanımız “çocuk” ve “rüya” aksiyon komedi sahnelerle süslenmiş, animasyon maceralarla dolu filmde “isfandiyar”ı ele geçirip durdurmanın zevkine varabilecekler mi?

Çocuklar hayal kurduklarında dünya inanılmadığı kadar güzeldir. Ama hayal kurma yetileri ellerinden alındıklarında dünya yaşanılmaz ve çekilmez bir hale gelir cümlesinden yola çıkan filmde çocukların tv kanallarından tanıdığı bir çok oyuncu ve star, çocuklarımız için bir araya gelecekler. Bu filmle çocuklar kendi coğrafyalarında kendi yönetmenleri ve kendi starlarıyla fantastik bir dünyaya adım atacaklardır. Büyükler ise unuttukları hayal dünyalarını tekrar hatırlayacaklardır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 472
favori
like
share
BlueGuard53 Tarih: 16.11.2008 08:57
çıkmasına rağmen hala gidemedim
gece kusu Tarih: 01.06.2008 15:51
ellerine saglik
derbeder_37 Tarih: 01.06.2008 10:30
elinize sağlık güzel bir site
By_ergen Tarih: 08.12.2007 14:23
eLLerine saglık cenk abi