İnternet dünyası yeni bir virüsün tehdidi altında. İngiliz futbolcu David Beckham'ın adı verilen yeni virüs, bulaştığı bilgisayarın 'hacker'lar tarafından kontrol edilmesini sağlıyor.

Anna Kournikova, Avril Lavigne, Britney Spears ve Arnold Schwarzenegger virüslerinde sonra şimdi de İngiliz futbol yıldızı David Beckham'ın ismiyle ortaya çıkan bir bilgisayar virüsü kullanıcıları tehdit ediyor.

Virüs elektronik posta yoluyla gelen bir mesaj sayesinde devreye giriyor. Mesaj, bilgisayar kullanıcılarını David Beckham'ın özel hayatıyla ilgili sırların verildiği iddia edilen bir siteye yönlendiriyor.

Kontrol 'hacker'da
Siteyi ziyaret edenlerden, merak ettikleri bilgileri almak için bir dosyayı yüklemeleri isteniyor. Kullanıcı bu dosyayla aslında Beckham virüsünü yüklemiş oluyor. Böylece 'hacker'lar kontrolü ele geçiriyor.

Bu yolla bilgisayardaki dosyalar uzaktan silinebiliyor ve kontrolü ele geçiren bilgisayar başka kullanıcılara da virüslü mesajları gönderiyor.

Etkilenen sistemler
Uzmanlar, Beckham virüsünden Windows 95, 98, 2000, NT ve XP işletim sistemleriyle çalışan bilgisayarların etkilenebileceğini belirtiyor ve kullanıcıları antivirüs programlarını güncellemeleri konusunda uyarıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 537
favori
like
share
ED1 Tarih: 19.10.2004 17:29
Evet sagol wizard uyarin için
lostmaze Tarih: 19.10.2004 17:29
Wizard tebrik ederim dostum böyle yazıların devamını bekliyorum....

Bu virüs gerçekten de ciddiye alınmaya deger bir virüstür. Herkes dikkatli olsun ve virüs listesini güncellesin...
DJ Hakan Tarih: 19.10.2004 17:28
sagol wizard uyari icin :20: :20: :20:
bizde onu futbolcu saniyorduk meger 1 virus'mus :6: :5: