Son dönemde kadın programlarında yaşanan yayın skandallarından çocukların da şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

RTÜK’ün çocuklar için özel olarak hazırladığı "www.rtukcocuk.org.tr sitesine ve "Arkadaşım TV" bölümlerine mesaj bırakan çocukların özellikle kadın programlarında yaşanan kavgalardan ve ağıtlardan dertli oldukları belirlendi. Kimi çocuklar bıraktıkları mesajlarda, annelerini artık televizyon başında görmek istemediklerini söylerken kimileri ise sabah programları yerine çizgi film önerisinde bulundu. Bazı çocuklarınsa televizyon nedeniyle ebeveynleriyle aralarında kopukluk olduğunu belirtmesi dikkat çekti.

[COLOR="darkred"]Çocukların RTÜK’e bıraktıkları mesajların bazıları şöyle:

“-Sayın RTÜK, televizyonda olan neredeyse bütün kadın programlarının kalkmasını istiyorum. Bu tür programlar kalkarsa, dilerim ki vatanımız hayırlı birer vatandaş olacaktır.

-Yalvarırım kadın programlarını kaldırın. Resmen iğreniyorum. Kendini bilmeyen bazı kadınlar oraya çıkıp, sanki dertleri varmış gibi ağlıyor.

-ben okuldan eve döndüğüm zaman diliminde, televizyonda kadınlarla ilgili programlar bulunuyor. Ama ben ve benim yaşıtlarım bu programları izleyemiyoruz.

-Bazı kadın programları çocuklara karşı kötü şeyler uyandırıyor. Seda Sayan’ın, Serap Ezgü’nün programları ile Dobra Dobra’nın özellikle kısıtlanması gerekir. Okuldan geldikten sonra hep bu programları izlemek zorunda kalıyoruz.

-Sabahları kadın programlarının kaldırılmasını istiyorum çünkü insanlarımızın ahlakını bozuyorlar. Onların yerine çizgi filmler, spor haberleri veya daha öğretici şeyler olabilir.

-Merhaba RTÜK. Ben kadın programlarından nefret ediyorum. İnsanların kafasını boş şeylerle dolduruyorlar.

-Televizyondaki kadın programlarının psikolojimizi bozduğunu düşünüyorum.

-bence magazin ve kadın programları kaldırılsın. Yerine belgesel ve yarışmalar konsun."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 378
favori
like
share
quake34 Tarih: 26.12.2007 17:57
bilinçli cocuklar işte
SU-PERISI Tarih: 15.12.2007 13:08
bazıları bizim moralimizi bozuyor o kadar saçma sapan şeylar söylüyorlar ki çoçuklar ne yapsın