Başkan M. Volkan Canalioğlu,
"Karadenizlilerin değişmeyen kaderi: GÖÇ"Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, Kırıkkale Karadenizliler Derneğini ziyaret ederek, Başkan Doç. Dr. Sedat Kaygusuz'a bölge insanınını bir çatı altında toplayıp birlik ve beraberlik sağlamasından dolayı bir plaket verdi.

Başkan Canalioğlu, dünyanın her tarafından Karadenizli'ye rastlamanın mümkün olduğunu belirterek, "Dünyanın neresine giderseniz mutlaka bir Karadenizli'ye rastlarsınız. Dostlarımla burada buluşma ve tanışma fırsatı buldum. Hemşehrilerimizin kentlerine olan özlemini çok iyi biliyorum. Ben de uzun yıllar gurbetçilik yaptım. Trabzon insanı tarihin eski çağlarından beri hep göç etmiştir. Göç Karadeniz insanının kaderi olmuştur. Ancak gittikleri her yere katma değer sağlamışlardır. Gerek iş, siyaset ve sporda hep öncü olmuştur. Biz Trabzon Belediyesi olarak sizlerin özlemini gidermek için çaba sarfediyoruz" dedi.

Kırıkkale Karadenizliler Derneği Başkanı Doç. Dr. Sedat Kaygusuz ise Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nu aralarında görmekten mutlu olduklarını belirterek, "Karadenizliler olarak her şeyin en iyisine layık olduğunuzu düşünüyoruz. Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz" diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 652
favori
like
share
elma kurdu Tarih: 15.12.2007 23:50
paylaşım için teşekkürler