Trabzon Fatih Lisesi Müdürü Emin Aktan Güner mesai çıkışında okul önünde darp edildiğini iddia ederek savcılığa başvurdu.
Şikayetçi Oldu

Trabzon Fatih Lisesi Müdürü Emin Aktan Güner Cuma akşamı mesai çıkışında evine gitmek üzere okuldan çıktığında M.Ö. (19) isimli bir kişi tarafından darp edildi. Olayın ardından karakola giderek kendisini darp eden M.Ö.’den şikayetçi olan Güner, yapılan olaya bir anlam veremediğini, neden yapıldığını da bilmediğini ifade etti.

Sebebini Bilmiyor

Lise Müdürü Güner karakola verdiği ifadesinde kendisini darp eden M.Ö.’den şikayetçi olduğunu söyledi. Güner ayrıca, “Olayın ne sebeple yapıldığına dair hiçbir fikrim yok. Karakola ifademi verdim ve savcılığa suç duyurusunda bulundum. Olay artık adliyeye intikal etmiştir. Suçlu cezasını çekecektir” dedi.

Okul Müdürü Darp Edildi

Trabzon’da arka arkaya eğitim camiasında cereyan eden olaylar bitmek bilmiyor. Daha önce iki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir öğretmenin tutuklanmasının ardından Maçka’da meydana gelen iki öğretmenin kavgası ve ardından gelişen okul müdürünün darp edilmesi akıllarda soru işaretlerine neden oluyor.

Cuma günü akşam saat 18:00 sularında evine gitmek için okuldan ayrılan Trabzon Fatih Lisesi Müdürü Emin Aktan Güner M.Ö. (19) isimli bir kişi tarafından darp edildi. Olayın ardından karakola giderek kendisini darp ettiğini ileri sürdüğü M.Ö.’den şikayetçi olan Fatih Lisesi Müdürü Güner, yapılan olaya bir anlam veremediğini, neden yapıldığını da bilmediğini ifade etti. Güner karakolda verdiği ifadesinin ardından Trabzon Adliyesi’ne giderek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Müdür Güner olayı şöyle anlattı: “İki gün önce okuldan çıktığım sırada M.Ö. tarafından saldırıya maruz kaldım. Olayın ne sebeple yapıldığına dair hiçbir fikrim yok. Karakola ifademi verdim ve savcılığa suç duyurusunda bulundum. Olay artık adliyeye intikal etmiştir. Suçlu cezasını çekecektir. Adaletin suçluya gerekli cezayı vereceğinden hiç kuşkum yok. Ama şunu da ifade etmek istiyorum ki Trabzon huzurlu bir şehir. Bu tür olaylar güzel ilimizi rencide eden ve şehrimize hiç yakışmayan olaylardır.

Fatih Lisesi Trabzon


trabzon fatih lisesi

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 11749
favori
like
share
tolga Tarih: 03.05.2010 20:16
yk_karrizma_61@ ben tolga gerçekten çok güzel bi site busiteyi kuran arkadaşlara teşekkürlerimi sunarm
MaRaBoGLu61 Tarih: 07.08.2008 18:40
[QUOTE=elif_61;2828309]bu siteye üye old için kendimi çoq şanslı hisseidiyorm çünkü bu siteyi arkadaşlarım tavsiye etti

Hosgeldin o halde aramiza

umarim hosca vakit gecirirsin:3:
elif_61 Tarih: 07.08.2008 15:38
bu siteye üye old için kendimi çoq şanslı hisseidiyorm çünkü bu siteyi arkadaşlarım tavsiye etti
coskun_770 Tarih: 02.08.2008 18:01
merhaba arkadaşlar
MaRaBoGLu61 Tarih: 16.12.2007 13:00
[COLOR=cyan]Türban üniversiteden önce liseye girdi [COLOR=cyan]Türbanın ünüversitelerden önce liselere girmesi şaşkınlık yarattı artık Ünüversiteler değil liseler gündemde.

[COLOR=cyan]

[COLOR=cyan]Trabzon Fatih Lisesi'nde bazı kız öğrenciler, kıyafet yönetmeliğine aykırı olarak türbanla okula girip koridorlarda dolaştığı saptandı. Kız öğrencilerin okula türbanla girişine okul yönetimi ses çıkarmazken bazı okul yöneticilerinin bu durumu normal karşıladıklarını söyledikleri öne sürüldü.
[COLOR=cyan]Üniversitelere türban yasağının kaldırılmasına yönelik olarak AKP hükümetinin anayasada değişiklik yapma çabaları sürerken türban lise ve ilköğretim okullarına kadar girdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, Rize'de düzenlenen meme kanseri konulu kompozisyon yarışması ödül törenine, okul müdürünün uyarısı üzerine türbanını çıkararak katılan Kalkandere İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emine Elif Azder 'in babası Mustafa Azder 'i telefonla arayarak konuyla bizzat ilgileneceğini söylemesinden sonra dikkatler yeniden orta dereceli okullarda toplandı. Trabzon Fatih Lisesi'nde de bazı öğrencilerin bir süredir türbanlı olarak okula girdikleri belirlendi. Son dönemlerde bu öğrencilerin sayısında artış olduğu öne sürüldü. Öğrencilerin, yöneticilerin bilgisi dahilinde okula girip çıktıkları iddia edilirken eğitimciler, okulun her yanında kamera bulunduğunu, herhangi bir öğrencinin kural dışı davranışının gözden kaçmasının olanaksız olduğunu vurguladılar.
[COLOR=cyan]'TÜRBAN DEVLET KURUMLARINDA'
[COLOR=cyan]Eğitim-Sen Trabzon Şubesi Başkanı Recep Gülay , bu konudaki ihlalleri Trabzon Valisi Nuri Okutan 'a ilettiklerini açıkladı. Sağlık kurumları başta olmak üzere birçok devlet kurumunda kamu görevlilerinin başını kapatarak işini yürüttüğünü belirten Gülay, "Ne yazık ki Sayın Başbakan'ın Rize'de bir ödül töreni sırasında öğrencinin başının açılmasına ilişkin tutumundan sonra bu tür ihlallerde artışlar oldu. Bazı öğrenciler okullara türbanla giriyor. Bazı okullarda yöneticiler görevlerini yapmıyor. Kurumların bu konuda uygulamalarında çifte standartlar var. Bu çifte standart ortadan kaldırılmalıdır" dedi. Eğitim İş Trabzon Şubesi Başkanı Mehmet Akıncı da bazı idarecilerin iktidarın tepkisinden çekinerek olaya gerekli müdahaleyi yapmadığını söyledi. Akıncı "Artık gizlenmeye, gizlemeye de ihtiyaç duymuyorlar. Yasa, yönetmelik, hiçbir kural onlar için önemli değil. Başbakan bu konuda açıkça taraf olmuşsa, Cumhuriyet Mitingi'ne katılan öğretmenlere cezalar veriliyorsa durum çok vahim demektir" diye konuştu.
[COLOR=cyan]'HEDEF ILIMLI İSLAM DEVLETİ'
[COLOR=cyan]CHP Trabzon İl Başkanı Lütfi Karakullukçu ise tepkisini "Bu tavırların altında Türkiye'yi bir ılımlı İslam devletine dönüştürme çabaları vardır. Kimse bunu başaramayacaktır" diye dile getirdi. DSP Trabzon İl Başkanı Sibel Suiçmez de "Yasalarla yapamadıklarını fiili olarak aşarak halkı alıştırmaya çalışıyorlar. Bu durum, karşıdevrimin açıkça ilanıdır" dedi.
[COLOR=cyan]Trabzon Fatih Lisesi'nde okul yönetimi , bazı kız öğrencilerin kıyafet yönetmeliğine aykırı olarak türbanla okula girmelerine ses çıkarmıyor.