Türkiye de yaşayan insanlar Batı'yı neden itici bulurlar, bununla başlasak daha iyi.

Geçmişten günümüze kadar her dönemde savaştığımız bu insanlar şimdi karşımıza bir dost maskesi ile geldiler. Her konuda bize yardımcı olduklarını söyleyip gözümüzü boyama çalışmak onlar için sadece ufak bir oyundu. Her zaman Demokrasiyi savunan buna karşın Emperyalizm’i, Kominizm’i ve Diktatörlüğü istemeyen Avrupa, her fırsatta bunlardan yararlanmıştır ve gizliden gizliye uygulamıştır. Çoğu kez darbecileri desteklemiş, darbeciler onların sayesinde ayakta kalmıştır. Mesela; Türkiye, Lübnan, Cezayir, İran ya da Mısır. Geçmişlerinde veyahut şimdi. Bu ülkeler güçlerini ahlaki temelden uzak ve seviyesiz bir politika altında izlerken, dillerinden demokrasi, özgürlük gibi kavramları düşürmezler.

Gelelim bu ikiyüzlülüğün Türkiye boyutu ve tarafına. Her seferinde terörden yakınırlar ama bizin yakan terör’e bir dur demezler. İsrail 2 askeri rehin alındı diye koca ülkeye savaş açıp orayı yakıp, yıkıyor. ABD bunu "Kendini savunma hakkı" deyip alttan destek veriyor. AB sessiz kalarak hiç tepki vermiyor.

Bizim Ülkemizde bugüne kadar 40.000 e yakın kişi Şehit ediliyor, İsrail-Lübnan savaşı sırasında 14 askerimiz pusuda Şehit ediliyor; Türkiye Irak'a Operasyon isteyince ABD "Tek taraflı davranmayın" diyor. Bariz çifte standart uyguluyor. Biz Napıyoruz, hala AB ilişkileri, IMF politikaları ve ABD çıkarları. Avrupalıların elinde bir topaç gibiyiz, istedikleri anda istedikleri yere rahatça çevirebiliyorlar. Oh ne güzel memleket.

Sınır ötesi operasyon belki çözüm olmayacak belkide zararımıza olacak, birilerinin ekmeğine yağ süreceğiz. Talabani ABD destekli bizi tehdit ediyor bu günlerde. Tabi bu çıkışın sadece bir provokasyondan ibaret olduğunu ilkokula giden çocuk bile anlıyor. Ama ne hikmetse anlamak istemeyenlerde var. Operasyonların devamlı diretilmesinden de kuşkulanmıyor değilim.

Evet Avrupa için her şey.

PKK kanımızı oluk oluk akıttığı halde Vatan sağ olsun deyip susuyoruz... Neden?
İMF olmadık sebepler ve maddeler getirdiği halde hala peşlerindeyiz... Neden?
ABD, kardeşlerimizi ve komşularımızı vururken biz hala onların emrindeyiz... Neden?
Mallarımız, topraklarımız ve insanlarımız pazarlanırken yabancılara; susuyoruz, susturuluyoruz... Neden?

Aslında cevabı tek. Ama söylemeye gerek yok. Nasıl olsa herkes ne demek istediğimi anlıyor. Sadece Avrupa İçin Milletimizden, Vatanımızdan, Türkiye’den vazgeçiyoruz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 440
favori
like
share
elma kurdu Tarih: 17.12.2007 20:05
biz kendi değerlerimize özümüze kültürümüze sayıp çıkıp korumazak saygı duymazsak avrupa neden saygı duysun ki :207: