Taklacı Kanarya


Taklacı KanaryaDiğer Adları: Serinus CanariaOrtalama Boy: 12.5 cm
Ortalama Ömür: 10 yıl
Cinsiyet: Bilimsel tespit gereklidir, erkekler öter.
Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 14 gün sonra olur.
Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer.
Ayırt Edici Özellikleri: Gaga: Erkek kuş öterken gagası hemen hemen kapalıdır. Duruş: Taklacı kanarya öterken dik duruşa geçer ve başını kalkık tutar. Sergileme: Sergilemede renkler önemli değildir, ---cög---unlukla ötme yeteneklerine bakılır.Temel Özellikleri
Taklacı kanarya 1675 yıllarında Almanya'da biliniyordu ve Harz dağlık bölgesinde popülerdi. özellikle şarkı söyleme yetenekleri için geliştirilmiş, tur ve taklalar olarak anılan belirli pasajları söylemek için eğitilir, bu performansına göre değerlendirilirdi.

Taklacı kanarya sergilerinden neredeyse üç oktava ulaşan saf seslerle, melodik şarkılar ortalığı çınlatırdı. Halen üst sınıf kuşlar tam olaraktur ve taklalar genişliğinde bir ses performansına ulaşamaz.

Yeni kuşlar bir öğretmen kuş tarafından eğitilirdi; şimdi ---cög---unlukla bir kasetten eğitim verilmektedir.

Beslenme ve Barınma
Standart kanarya yemi karışımının, şarkı söyleme yeteneğini teşvik eden Alman Rubsen Kolza tohumu ile kuvvetlendirilmesini ve o şekilde verilmesini tavsiye ederiz.

Aynı zamanda kuş otu gibi yeşil ve yumuşak gıdalar verilebilir.

Eğer ev kuşu olarak barındırmak istiyorsanız, iki erkek kuşu aynı odada, fakat kavga etmelerini önlemek için de ayrı kafeslerde barındırın. Bu kuşları şarkı söyleme de teşvik eder. Alternatif olarak bir kere uygun iklime alıştırıldığında, dayanıklı olduklarından dış kuşhanelerde yıl boyunca kalabilir.

üreme
Dişilere üreme için folluk temin edin. Her ne kadar dayanıklı olsa da kanaryanın gelecek nesillerini garanti altına almak için kuş odalarındaki kafeslerde üretilmelidir. üreme başlamasından sonra yavrular tüyleninceye kadar yeşil ve yumuşak gıda miktarını arttırın.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2165
favori
like
share
semihottihaş Tarih: 18.12.2008 19:07
garip ama çok tatlı saçları uzun
aybaypc Tarih: 07.07.2008 09:44
evet yenicehri doru diyor yinede emeğe saygı hazırlayıp sunmuşsun sagol
COCO Tarih: 02.05.2008 14:24
Sag ol.
zeynap Tarih: 02.05.2008 08:20
Saçlarından gözleri görükmüyo hayvancazın...Ama çok tatlı bişey...
webliner Tarih: 01.05.2008 13:32
İlginç bişe yaaa...