Pastel Mavi şeftali Yüzlü Aşkkuşu

Temel Özellikleri


şeftali yüzlü aşkkuşlarının bu etkileyici mavi mutasyonları, ilk olarak Hollandalı üretici P. Habats tarafından 1963'te üretilmiştir. O zamandan beri, bu renk aşırı derecede popüler olmuş ve tüm dünyada yaygın olarak barındırılmaktadır.

Beslenme ve Barınma
Bu aşkkuşlarının farklı renkli cinsleri, normal renklilerle benzer bakıma ihtiyaç duyarlar. Bakımları benzer zorluk seviyesindedir. Tüm aşkkuşları, soğuk havalarda korunmadığı takdirde, parmaklarının kaybı ile sonuçlanabilecek donmalara maruz kalabilir. Tünemeleri için folluk verilmelidir.

üreme
Mutasyonların da, üreme için benzer formlara ihtiyaçları vardır. Pastel mavisi türlerinin renkleri, seçkin üretimin kanatlara olan etkisiyle, çeşitlilik gösterir.

Diğer cinslerin arasında, pastel mavi beneklilerin rengi; degısken mat limoni ve pastel mavinin, benekli bir mutasyonla melezleştirilmesi sonucu oluşur. Krem rengini tutturmak gibi daha ileri seviyede renkleri üretmek için pastel mavi ile lutino mutasyonları kombine edilebilir. Bu son mutasyonda, mat limoni tüyler hakimdir, kontrast olarak mat pembe yüz vardır.

Mutasyonlar
örneğin, koyu düğün cıceği sarısı vücut, kırmızı yüz rengi ve kırmızı gözler, lutino şeftali yüzlü aşkkuşlarının özelliğidir. bu mutasyon, ABD'de 1970'lerde geliştirilmiştir.


Diğer Adları: Agapornis Roseicollis
Ortalama Boy: 15 cm

Ortalama Ömür: 10 yıl

Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir.

Üreme: Kuluçka 23 gün sürer, tüylenme 42 gün sonra olur.

Genç Kuşlar: Gagaları koyu kahverengi işaretlidir, tüyleri erişkinlere göre daha mattır.

Ayırt Edici Özellikleri: Yüz: Yüz bölgesi sıklıkla hafif somon pambesi kızarıklık izleri gösterir. Tüyler: Mavi mutasyonun vücut rengi yeşilimsi mavidir, gerçi gerçek bir mavi olmasa da (bazılarında kuşun yüzü mavi vücut saf beyazdır) bazıları diğerlerine göre daha iyi tonuludur.

kaynak

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 552
favori
like
share