Dumanlı Kuvars

Smokey Quartz, Goldhaltiger Quarz
Sertlik Derecesi : 7

Kimyasal Yapısı : SiO2

Özgül Ağırlığı : 1,5

Burçlar : Akrep

Çakralar : Kök

Temizleme : Akan su / Güneş (1 saat)


Kısaca

Kahverengimsi ya da kirli sarıya yakın renkli kuvars kristali.Dumanlı Kuvarsın Fiziksel Etkileri

El ve ayak rahatsızlıklarında özellikle etkilidir. Kramplara karşı etkilidir. Sinir sistemine iyi gelir, sinirleri güçlendirir.


Dumanlı Kuvarsın Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar.

Duyguları güçlendirir.

İletişim bozukluklarına karşı etkilidir.

Kişinin yaşanılan ana odaklanmasını sağlar.

Koruyucudur. Negatif enerji ile kişi arasındaki engeldir.

Kuvars kristali ile birarada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar.

Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilir.

Sinirsel gerginliğe, sinir bozukluklarına, strese ve panik atak hastalığına karşı etkilidir. Kişiye sakinlik verir. Kâbusları engeller.


Etkisi yavaş ama yoğun ve de güçlüdür. Sabırla kullanılmalıdır. Özellikle meditasyonda kullanılabilecek etkili bir taştır. Zihnin gereksiz seslerini susturarak gerekli olan sukunet ve iç huzuruna ulaşmanızı sağlar.
Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek negatif enerjilerden temizleyin ve ondan sonra kullanmaya başlayın. Kristaller, onun enerjisine alışkın olmayanlarda ilk başlarda başağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınızda sürekli olarak kristal takabilirsiniz. Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmalarına izin vermeyin.
Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için; ilk iki hafta kullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemiyle kullanmaya devam edebilirsiniz .Yaklaşık 2-3 haftada bir suyun altında tutulur.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1396
favori
like
share