Rüyanın altında yatan gerçek...

İngiltere bir yabancıya emanet! İlk olarak Sven Goran Eriksson ile başlayan İngiltere milli takımındaki yabancı teknik adam serüveni Fabio Capello ile devam ediyor. Steve McLaren'dan sonra göreve gelen Fabio Capello uzun yıllardan beri rüyalarını süsleyen takımın başına geldi.

Peki Fabio Capello'nun İngiltere'yi bu kadar istemesinin ardında yatan gerçek ne?

Fabio Capello bu görevi en çok babası için istedi. Nazi kampı'nda 3 yıl kalan ve 60 bin İtalyanın arasından sağ kurtulan baba Guerrino Capello fanatik bir İngiltere taraftarıydı. Fabio'nun 66 yaşındaki kız kardeşi Bianco Soprano "Babam her zaman İngiltere'yi sayıklardı ve her zaman dünya futbolunda tek büyüğün İngiltere olacağını düşünürdü. Babam eğer bu günleri görebilseydi sade bir tebessümle ve hissettirmeyen heyecanlıyla Fabio'yu İngiltere'ye uğurlardı" sözleriyle bu rüyanın altında yatan gerçeği gözler önüne serdi.

Bianco geçen yıl Fabio Capello'nun doğum gününde yaşanaların ayrıntısını ise şöyle anlattı: "Geçen yıl Fabio'nun 60.yaş gününü kutlarken bize bundan sonra sadece İngiltere'yi çalıştırabileceğini söyledi. Bu görev onun tek rüyasıydı. Bize İngiltere'yi en çok babası için çalıştırmak istediğini söylemişti"

Öğretmenlik yapan ve 15 yıl önce 67 yaşında vefat eden Guerrino Capello 2.Dünya Savaşı'nda ülkesi adına hizmet verdi. Macar doğumlu babası askere çağrıldığında Capello henüz doğmamıştı. Fabio Capello'nun 86 yaşındaki annesi Evalina ise baba Capello'yu "Çok baskıcı biriydi ve Capello'ya zamanında zor anlar yaşattı" diye tanımlıyor.

Capello'nun futbola başlaması da en çok babası sayesinde oldu. Baba Guerrino kendi elleriyle Capello'yu futbol okuluna götürdü ve 14 yaşında oğlunu sahalara attı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 319
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 19.12.2007 11:54
hic belli olmaz
hakan2230 Tarih: 19.12.2007 11:42
ßeNCe ßaŞaRıLı oLaMaYaCaK ÇüNKü iNGiLiZ MiLLi TaKıMı TaMaMeN HüCuMu DüŞüNeReK oYNuYoRDu HüCuM FuTßoLu GeLeN HoCa Da iTaLYaN SaVuNMa FuTßoLuNu DaHa iYi ßiLiR ßu YüZDeN SoRuNLaR oLaCaK