Daum'un Alpay üzüntüsü

Almanya İkinci Futbol Ligi takımlarından FC Köln'ün teknik direktörlüğünü yapan Christoph Daum, milli futbolcu Alpay Özalan'ı kadro dışı bırakma kararı nedeniyle çok üzüldüğünü söyledi.

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü olan Daum, Die Welt ve Berliner Morgenpost gazetelerinde yayınlanan bir röportajında, Alpay'a verdiği cezayla ilgili şunları söyledi: "Alpay'la birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz, bir nevi baba oğul ilişkisine sahibiz. O nedenle bu olay beni özellikle çok üzdü. Ancak bu konuda bu kadar kararlı davrandığım için herkes, benim için isim ve ilişkilerin önemli olmadığını, sadece FC Köln'ün önemli olduğunu anladı."

Takımın geçmişteki maçlarını analiz ettiğinde, gol yemelerine ve puan kayıplarına genelde her zaman kişisel hataların neden olduğunu gördüğünü ifade eden Daum, hataların taktiklerden değil, oyuncuların hatalarından kaynaklandığını, kendi hatasının da gerektiği yerde gerekli müdahaleleri yapmamak olduğunu kaydetti.

Daum, özel bir Türk televizyonuna yaptığı açıklamada, "O artık eski tanıdığım Daum değil" şeklinde konuşan Alpay'ı kadro dışı bırakmıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 254
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 21.12.2007 07:53
yolu acik olsun
hakan2230 Tarih: 20.12.2007 19:14
aLPaY iNGiLTeRe'DeN aYRıLDıĞı GüN ßiTMiŞTi ZaTeN
freddy28 Tarih: 20.12.2007 17:52
zaten Alpayin kadroya girme sansi yoktu, yeni alinan defans oyunculari cok saglam, Daum'a "O artık eski tanıdığım Daum değil" demis, aslinda Daumun böyle demesi gerekti "O artık eski tanıdığım Alpay değil" :-)