Fiat Linea “Autobest 2008” jürisi tarafından en iyi otomobil seçildi

Gelişmekte olan 15 Avrupa ülkesinin otomotiv editörlerinin, jüri üyeliğini yaptığı “Autobest 2008” yarışmasında Fiat Linea, “Autobest-En İyi Otomobil” seçildi.

Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Polonya, Rusya, Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın oluşturduğu “Autobest-Gelişmekte Olan Ülkeler” organizasyonu Avrupa kıtasının en geniş nüfusa hitap eden ve en büyük uluslararası otomotiv ödülleri organizasyonu olarak kamuoyunda ses getiriyor. Autobest, Avrupa’nın otomotiv ve tüketicilerinden bağımsız en büyük ikinci jürisi.

Değerlendirmeler yapılırken, tasarım, konfor, güvenlik, yakıt tüketimi, performans, geniş iç hacim, sürüş özellikleri, çevreye duyarlılık, fiyat – fayda ilişkisi, çok yönlülük, teknolojik donanım, yedek parça bulma kolaylığı, geniş satış teşkilatı gibi parametrelere dikkat ediliyor. Her yıl farklı otomobil modelleri arasından beş otomobil, Autobest finalistleri olarak belirleniyor.

Autobest ödül töreni 2008 yılının Şubat ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 919
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 24.12.2007 11:11
bence bu arabasi tutar gibime geliyo turkiyede
special27 Tarih: 23.12.2007 15:23
Diqer araçlar nelerdi acaßa ? Fiat ßana hitap etmiyor ama qerçekten kendini qeliştiriyor özellikle Linea`nın Turbo Dizel versiyonu adından söz ettirecek qibi Performans ßazında..