Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım´ın‚ geçtiğimiz sene İstanbul Teknik Üniversitesi´nde (İTÜ) katıldığı ´2007´ye Doğru Fenerbahçe´ panelinde Galatasaray´ın UEFA Kupası´nı ´tesadüfle´ kazandığını söylemesi büyük tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Her ne kadar Yıldırım‚ sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtse de Galatasaray cephesinden sert tepkiler gelmişti. Derdini tam anlatamamaktan yakınan Yıldırım´ın ilginç ifadeleri hafızalardaki tazeliğini korurken önceki akşam NTV kanalına konuk olan Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat´tan da benzer sözler işitildi.

Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp´la ilgili iddialardan transfer dedikodularına varıncaya kadar Sarı-Kırmızılıların gündemindeki soruları cevaplayan Polat‚ konuşmasında bir ara tıpkı Aziz Yıldırım gibi ´tesadüf´ vurgusu yaptı. Polat‚ "Mali işleri‚ parasal konuları düzeltmedikten sonra bazen başarılar elde edebiliriz; ama bunlar çoğunlukla tesadüf olabilir. Kalıcı olması için Galatasaray´ın veya diğer kulüplerin muhakkak finansal durumlarının çok sağlıklı hale gelmesi lazım." diye konuştu. Cim Bom´un UEFA Kupası´nı kaldırdığı dönem forma giyen futbolculardan ve daha sonra teknik direktörlük görevine de getirilen Rumen yıldız Gheorghe Hagi‚ UEFA Kupası´nın tesadüfen alındığı yönündeki sözlere‚ "O kupa bir altyapının ürünüdür." demişti. Hagi´nin yanı sıra Sarı-Kırmızılıların efsane kadrosundan Hakan Şükür ve zamanın teknik direktörü Fatih Terim de Yıldırım´a dokunduran laflar sarf etmişti. Bakalım şimdi Polat´ın parasal konuları düzeltmeden elde edilecek başarıları ´tesadüf´ şeklinde nitelemesi Galatasaray cephesinde nasıl yankılanacak?

Adnan Polat´ın bu cümleleri‚ Aziz Yıldırım´ın İTÜ´deki açıklamalarını hatırlatınca Fenerbahçeliler de adeta ayağa kalktı. Çünkü Yıldırım´ın kıskançlıkla konuştuğunu öne süren Galatasaraylılar‚ F.Bahçe Başkanı´na hemen hemen her platformda konuyu hatırlatmıştı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar‚ tribünde Yıldırım´a gönderme yapıp‚ "AZ Alkmaar´a elenmeniz tesadüf mü?" yazılı pankart bile açmıştı.

Yıldırım özeleştiride bulunmuştu

Yıldırım´ın polemik çıkaran konuşması da‚ "2007´de Avrupa şampiyonu olacağız diyorsunuz. Böyle bir hedef koymak yanlış değil mi? Taraftarı niye şartlandırıyorsunuz?" sorusuna verdiği cevapla ortaya çıkmıştı. Tecrübeli başkan‚ kendilerini de işin içine katarak şöyle konuşmuştu: "Evet doğru. Bakın Galatasaray´ın‚ 2000 yılında UEFA Kupası´nı alması tesadüftü. Bunu küçümsemek için söylemiyorum. Yanlış anlaşılmasın‚ bu sene biz de bu başarıyı yakalasaydık‚ bu da tesadüf olurdu. Real Zaragoza´ya niye elendik? Çünkü rakibimizin sistemleri vardı. Oyuncuları iyi eğitimliydi. Türk futbolcusunun eksiği eğitim. Tuncay 17 yaşında futbola başlamış‚ ne yapacağını öğrenememiş. Tanrının verdiği yetenekle oynuyor. Çünkü öyle görmüş. Kızmamak lazım. Altyapı yok. 8 yaşında alacağınız oyuncuya 15-16 yaşına kadar topa nasıl vurulacağını‚ taktiği öğreteceksiniz."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 404
favori
like
share