Herkesin yaşadığı bir durumdur sanıyorum yalnız kalmak istemek. Yalnızlıktan korkanlar da dahil olmak üzere herkes hayatının bir kesitinde yalnız kalmak istemiş ve bu isteğine saygı duyulmasını beklemiştir.

İnsanlar neden anlamazlar ki "yalnız kalmak istiyorum" sözünün içinde yatanları. İlla açıklamak mı lazım zaten buhranın ortasındayken.

Ne demek "yalnız kalmak istiyorum".

Şu an da kendim dahil kimseyi çekemeyecek kadar bezginim "yalnız kalmak istiyorum"

Biraz önce bir şey oldu ve ben çok sinirlendim. Sakinleşmek için "yalnız kalmak istiyorum"

Çok üzüldüğüm bir haber aldım. Ağlamak istiyorum. Senin yanında rahat ağlayamadığım için "yalnız kalmak istiyorum"

Çok kötü bişey yaptım. Kendimden nefret ediyorum. Sen bana bakarken kendimden daha çok utanıyorum. "yalnız kalmak istiyorum"

Daha bu sebepleri o kadar çok uzatabilirim ki....

Buna karşılık karşıdaki insan der ki ; hemen buraya gel, yanımda kalır mısın ? vs.

Hadi anlat bakalım sebeplerini sana yalnız kalma hakkını bile çok gören birine "yalnız kalmak istiyorum" un anlamını. En iyisi taleplere duyarsız kalıp kendi yaralarını sarması galiba insanın. Yalnız kalmak istiyorsan yalnız kalıp yaralarını saracaksın yani. Bana kalırsa asıl mevzuu farklı. Bir bakalım hangi insanlar "yalnız kalmak istiyorum" sözünün anlamını kavramakta zorlanıyor.

Hiç bir boyutta kendilerini sorgulamayan ve olan biten her kötü şeyden başkalarını ya da dış dünyayı sorumlu tutanlar.

Bir problem olduğunu bildikleri halde sorunun çözümü için düşünmek yerine üstünü örtmeye çalışanlar

Yalnızlıktan kalmaktan hastalık derecesinde korkan ve karşısındaki yalnız kalmak istediğini söylediğinde her şeyin bitmiş olduğunu varsayanlar ki bu kişiler gerçekte ne kadar tahammül edilemez olduklarının farkındadırlar.

Kendileri değersizlik duygusunun pençesinde oldukları için yapılan her davranışı kendi üstlerine alınırlar. Yaşam alanınız o kadar daralır ki nefes alamadığınızı hissedebilirsiniz.

En son çare olarak tekrar konuşmaya çalışırsınız olanlar hakkında, lakin o kadar kör olabilirler ki saatlerce süren konuşmanın içinden özenle seçilmiş bir kaç kelimeyi bulup, konuşmayı bu kelimeler üzerinde tutmaya çalışırlar. Halbuki siz derdinizi anlatmak için aklınıza gelen her şeyi düşünmeden söylemiş, karşı tarafa derdinizi anlatma savaşıyla saldırıya geçmişinizdir. Ve konuşma tartışmaya dönüşüp söylenmemesi gereken bir çok kelimenin telefuzuyla biter. Siz tekrar yalnız kalmak istediğinizi söylersiniz "ya gene ne oldu, ben ne yaptım sana" gibi anlamsız bir soruyla karşılaşırsınız.

İşte yalnız kalmak istiyorum sözünün anlamı ve bu anlamı idrak edemeyen zihniyet. İnsanlar ya kendilerini dinlemek istediklerinde ya da dertlerini anlatacak yol bulamadıklarında yalnız kalmak isterler diye düşünüyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 807
favori
like
share
TeNNiSeR Tarih: 14.01.2008 23:42
Yalnızlık hakkında çok güzel bir yazı olmuş, bukada yalnızlık içerisinde bazen bende yalnız kalmak istediğimde benim üstüme gelenlere bunlara benzer sözler söyleyeyim, onlarda kötü bişey istemiyorlar yanımda olmak istiyorlar elbet ama ben onlar bana yalnız kalmak istiyorum dediğinde çook ısrar etmeyip tamam ama unutmaki yalnızlığına bir ses istersen ben buradayım diyebiliyorum... üstüne gitmek bazen daha kötü sonuçlar doğurabiliyor...
ßaşßeLası Tarih: 06.01.2008 13:46
Çhokk Güzel Gercekten Yüreğine sağlık
selin_17 Tarih: 06.01.2008 13:28
yazıdada değindiğin gibi kimse anlamayacak yalnız kalmak isteyenlerin sorunlarını paylaşımın çok güseldi bir an kendimi anlatan bi yazının içinde buldum kendimi yüreğine sağlık
Pedaliza Tarih: 05.01.2008 12:49
"Şu an da kendim dahil kimseyi çekemeyecek kadar bezginim "yalnız kalmak istiyorum"
o an ı bilirim ama yalnızlık insan yaradılışına göre değil bence

paylaşım için teşekkürler :3:
BER-FO Tarih: 04.01.2008 23:42
yalnızlık paylaşılmaz paylaşılsa yalnızlık olmaz
Sylar Tarih: 31.12.2007 09:07
"..En son çare olarak tekrar konuşmaya çalışırsınız olanlar hakkında, lakin o kadar kör olabilirler ki saatlerce süren konuşmanın içinden özenle seçilmiş bir kaç kelimeyi bulup, konuşmayı bu kelimeler üzerinde tutmaya çalışırlar..."

yakından tanıdığım birini öyle güzel tarif etmiş ki yazılanlar.
gerçekten doğru. her laftan alınır ve bir pay çıkarır kendine.

sadece yalnız kalmak istiyorum.
bir anlık.. ömürlük değil ki.. niye bu fark anlaşılmıyor çoğu zaman..
BaL Böcüğü Tarih: 30.12.2007 19:08
[COLOR="plum"]yanlizlik allaha mahsus
her insan kendine bir es arar
tasin kalbi yoktur
ama onuda yosun sarar..

emegine saglik abim :3:
oLci Tarih: 30.12.2007 14:10
çok anlalı,teşekkurler kuzen :46: