İngiltere'deki ankete göre çocukların sağlıksız beslenmesi, erken ölmelerine yol açacak. ABD ve AB ülkelerinde özellikle çocuklarda artan obez nüfusun artması...

ABD ve AB ülkelerinde özellikle çocuklarda artan obez nüfusun artması, hükümetleri önlem almaya sevk ediyor. İngiliz Sunday Times gazetesinin yayımladığı, 10 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırmaya göre okul çağındaki çocukların yüzde 70'i sağlıksız besleniyor.

İngiliz doktorlara göre hazır yiyeceklerin yaygınlaşması, yeni kuşakların öncekilerden erken ölmesine yol açacak. Öğrencilerin yüzde 40'ı sabah kahvaltısı yapmıyor. Ancak beslenme uzmanları günün en önemli öğününün sabah kahvaltısı olduğu konusunda hem fikir.

İngiliz hükümetinin çocukları spora teşvik etmek için yaptığı ve bütçeden 100 milyon sterlin para aktarılan programlar da işe yaramamış görünüyor. Öğrencilerin yüzde 17'si hiç spor yapmazken, yüzde 48'i günde yalnızca yarım saatlerini spora ayırabildiklerini söylüyor.

ALKOL KULLANIYORLAR

İleri yaşlarda birçok hastalığa neden olan içki ve sigara kullanımı da yapılan onlarca kampanyaya rağmen çok genç yaşlarda başlıyor. Yüzde 72'si alkol kullandıklarını belirtirken yüzde 29'u sarhoş oluncaya kadar içtiklerini itiraf etti. Sigara içtiğini söyleyenlerin oranı ise yalnızca yüzde 5.


Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 422
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 01.01.2008 13:59
küçükten çoçukların beslenmesine dikkat etmek gerekir.