Muz şişmanlatır mı? Bazı yiyecekler göbeği eritir mi? Çok terlemek zayıflamanızı sağlar mı?


1. Muz şişmanlatır
Yanlış.. Ortalama bir muz 105 kaloridir. 6 muz bir dilim pizzaya eşittir. Muz ayrıca lif (3 gr.), magnezyum (32 gr.), potasyum (422 gr.) ve B6 (0.4 mg) kaynağıdır. Sodyum bakımından az, potasyum ve magnezyum bakımından zengin yiyecekler kan basıncının yükselmesini ve çarpıntıyı
önlemek için yararlıdır. Dahası bağışıklık sisteminizi korumanıza ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur. Yoğurt, tahıl ya da köy peynirini meyve salatanıza ekleyerek karıştırın, yağ oranı düşük soğuk ve besleyici bir tatlı yiyin. Muzu her zaman cipse tercih edin.

2. Bazı yiyecekler göbek yağlarını eritir
Yanlış.. Bazı diyet kitapları bazı yiyeceklerin göbeği veya vücudun başka bir bölgesini sihirli bir şekilde zayıflattığı gibi vaazlar veriyor. Yağların hangi bölgelere yerleşeceği, depolanacağı genetik olarak bellidir.. Depolanan kalori harcanandan daha azdır. Çok hareket ederseniz tüm vücudunuzdaki fazlalıklar gider ve kilo probleminiz çözülür. Yemek yedikten sonra egzresiz yaparsanız, olduğundan daha fazla kolari yakar, sıkılaşır ve sıkı bir vücuda sahip olursunuz. Yağlarınız bittiğinde sıska bile görünebilirsiniz.

3. Egzersiz sırasında ne kadar çok terlenirse o kadar fazla kilo verilir
Yanlış.. Egzersiz daha çok kalori yakılmasını sağlar. Egzersiz boyunca gerçekten yağ bakımından kilo vermek için 3.500 kalori yakmalısınız. Sonuçta, aşırı terlemeniz kilo verdiğiniz anlamına değil, çok su kaybettiğiniz anlamına gelir. Vücudunuzun ve kaslarınızın su ihtiyacı için egzersiz sırasında bol su için.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 586
favori
like
share
mavıboncuk Tarih: 23.05.2009 23:52
bilgiler için tşkrlr
Sindy Tarih: 04.01.2008 12:06
emegine saglik SU-PERISI
DİDEM Tarih: 03.01.2008 15:05
değerli bilgilerin için teşekkürler ablacığım
casper Tarih: 03.01.2008 12:58
çok güzel bilgiler gerçekten yanlış biliyormuşuz.

teşekkürler ablacım