Umutları yine bir yıla bıraktığımız bu günlerde, sohbetler, alışverişler, bütçeler, planlar, kararlar kısaca her konuda bir yeni yıl telaşı vardır.
Özellikle yılın son günlerinde bu telaş giderek artar ve hepimizi etkisi altına alır, hatta yılbaşı da diğerleri gibi bir gün sadece, o kadar da önemli değil diyenler bile o havaya kendini kaptırır.

Yılbaşı yaklaşırken sokaklar süslenir, vitrinler hareketlenir, etraf eğlenceli, insanlar heyecanlıdır, ortalıkta bir sevinç hali vardır. Hava soğuk bile olsa sokaklar kalabalıktır, herkes koşturur durur.

Yeni yılın bu kadar cazip olmasının nedeni belki de yeni olan herşeyin içimizde uyandırdığı heyecandır. İşte koskoca yeni bir yıl gelmektedir. Her ne kadar belli etmese de aslında herkesin içinde yeni yılla ilgili yeni umutlar, yeni beklentiler vardır. Gelen yeni yılın ters giden şeyleri yoluna koyacağı düşüncesiyle, geride bıraktığımız 365 gün boyunca yaşanan olumsuzluklar, mutsuzluklar, hayal kırıklıkları bir anda akıllardan silinir, gerçekleşmemiş hayaller, uygulanmamış kararlar tekrar gündeme gelir ve yeni yılda mutlaka istenen sonuçlara ulaşacak olmanın inancıyla bir rahatlık, bir huzur duygusu yaşanır. Yeni yıl bir dolu iyimserlikle beraber gelmektedir. Ne de olsa her yeni yıl yeni bir başlangıçtır.


Yeni yıl için söylenecek şey çoktur, dilekler çeşitlidir. Yeni yıla nasıl girersek bütün yılın öyle geçeceği düşünülür. Bu nedenle pek çok insan eğlenerek yeni yılı karşılamayı tercih eder, böylece tüm yılın eğlenceli geçeceğini düşünülür. Zengin sofralar hazırlanır, böylece tüm yılın bolluk ve bereket içinde geçeceği düşünülür.

Sonuçta her yeni yıl için insan eskiye ait önemli ya da önemsiz pek çok şeyi geçmişte bırakıp taze bir başlangıç yapmak arzusundadır. Ama unutulmaması gereken ve aslında unutulmayacak olan bu şeyler bizi biz yapan şeylerden bir kısmıdır.

Değerli main-board Üyeleri Pembe Gözlüklerimizi 2 Dakika Çıkaralım.
Biz en iyisi bu yılbaşını istediğimiz şekilde karşılayalım, istediğimizi düşünelim, istediğimizi dileyelim. Ama daha duyarlı olalım.dünyayı, ülkemizi, şehrimizi, sokağımızı umursayalım Ekonomik, politik ve sosyal nedenlerle gözlerimizi kapatıp gerçekleri görmemezlikten gelmeyelim.

Ozon tabakasını, susuzluğu, askerimizi, şehitlerimizi, işsiz üniversiteli gençlerimizi, okula gönderilmeyen kız çocuklarımızı, hastanelerdeki kanser hastalarımızı, cezaevlerindeki gençlerimizi, unutmayalım. Tüm bunları sorgulayalım! Bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın demeyelim. Kendi haklarımızın farkında olarak, bu toplumda yaşadığımızı unutmadan güzel bir yıl geçirelim!

Geleceğimizin umutları çocuklarımızın iyi ortamlarda, eşit fırsatlarda yetişmeleri için uğraş verelim.Onlar bu ülkenin yarınları! sadece anne-baba olarak düşünmeyelim. Toplum olarak düşünelim. Bugünün hesabını bize soracaklardır. Unutmayalım!ı

Bir Dünya Bırakın

Bir vatan bırakın biz çocuklara
Islanmış olmasın göz yaşlarıyla.

Bir bahçe bırakın biz çocuklara
Göklerde yer açın uçurtmalara.

Bir barış bırakın biz çocuklara
Ulaşsın şarkımız güneşe ve aya.

Bir dünya bırakın biz çocuklara
Yazalım üstüne sevgili dünya Oynaya oynaya gelin çocuklar El ele, el ele verin çocuklar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 493
favori
like
share
gürkan Tarih: 18.01.2008 21:33
umarım yeni bir yıl sizinde dediğiniz gibi olurrr
casper Tarih: 05.01.2008 14:31
umarım bu düğnyanın bizden sonraki sahiplerini güzel,kavgasız,yaşanabilir bir dünya bırakırız ama doğrusunu istersenişz ben bu konuda pekte ümitli değilim:20: