Keyif veren ilaçlar nedir?
Bunlar ağızdan, enjeksiyonla veya solunum yoluyle alındığı zamanlarda akli işlemde değişiklikler meydana getiren ilaçlardır. Bu değişikliklerin bir karakteristiği, kişinin gerçeklerden kopması ve bir hayal alemine dalmasıdır. Yine bu gibi hallere giren kişi fantezileri gerçekler olarak kabul etmeye başlamaktadır.

Keyif veren ilaçların faydası nedir?
Aslında, günümüzde bunların hiçbir faydası yoktur. Ancak kişiye gerçek olmayan mutluluk getirmekte ve kendisini, kısa bir süre için bile olsa, var oluşun katı gerçeklerinden uzaklaştırmaktadır. Bu ilaçların alınmasıyla aklın genişlemekte olduğu iddiasında en ufak bir gerçek payı yoktur.

En çok kullanılan keyif verici ilaçlar hangileridir?En çok kullanılanlar LSD, STP ve marijuanadır.

Bu ilaçların özel tesirleri nedir?

LSD ve marijuana yalancı bir keyif ve güçlülük sağlamakta, kullanana aslında kendisinde olmayan anlayış kudreti olduğu hissini uyandırmaktadır. Böylece, bu ilaçların tesiri altındayken, kişi karışık gerçeklik problemlerini çözebileceğine inanmakta veya gerçek yaşantısında karşı karşıya bulunduğu büyük fiziki ve duygusal engelleri aşabilecek kudrette olduğunu hissetmektedir.

Marijuana nasıl alınmaktadır?Bu genellikle sigara halinde içilmekte olan bir bitkidir. Duman solunum yoluyla vücuda girmekte ve buradan da kana karışmaktadır.

LSD ve STP nasıl alınmaktadır?

Bunlar ya hap halinde veya ilaç bir şeker parçası üzerine damlatılarak alınmaktadır.

Marijuana zararlı mıdır?
Evet. Her şeyden önce bir alışkanlık haline gelebilir ve kişi artık onu kullanmadan yapamaz. Ayrıca kişiler bunun tesiri altındayken anormal ve çok kez tehlikeli olabilecek şeyler yapmaktadırlar.

LSD ve STP almanın zararlı sonuçları var mıdır?Evet. Bu ilaçların tesiri altında olan insanın rasyonel olarak düşünme yeteneğinin tamamen yok olduğu kesinlikle tespit edilmiştir. Ayrıca, birçok kişinin beyinleri bunları kullanmakla sürekli hasara maruz kalmıştır.

Bu gibi ilaçların alınması herhangi bir şekilde faydalı olabilir mi?

Normal kişilere değil. Ancak, bazı doktorlar ölümle sonuçlanacağı bilinen hastalıklarda hastanın endişe ve gerilimini azaltabilmek için hastaya bu ilaçları vermektedirler.


Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2967
favori
like
share
CA-CHALLENGE Tarih: 20.06.2008 21:10
ilaçların ne amaçla kullandığını bilmek ileride bize çok faydalı olabilir
SU-PERISI Tarih: 06.01.2008 17:45
paylaşımın için teşekkürler.