Birçok kadin yüzünün yapisindan ya da sonradan olusan bozukluklardan sikayetçidir. Ve yine birçok kadin bunlari estetik cerrahi yöntemiyle çözmek istese de ekonomik durumu buna elverisli degildir ya da yüzünün yapisi estetik cerrahiye müsayit degildir. Eger mükemmel görünümü yakalamak istiyorsaniz ve bunun için tek istediginiz birkaç öneriyse, asagidakileri okumanizi öneririz.

Kirisikliklari gizlemek için
Cilt tonunuzdan 1-1,5 ton açik bir kapaticiyi kirisiklik boyunca sürün. Kapaticiyi parmaginizla veya bir firçayla yayip teninize yedirin. Daha sonra fondöteninizi ve pudranizi uygulayin.
Kizariklik ve sivilceleri kapatmak için
Yesil renkte bir kapaticiyi kizariklik veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün.
Pigment lekelerini kapatmak için
Önce hafif bir arindirma yapin. Cilt tonunuza çok yakin bir kapaticiyi lekelerin üzerine hafifçe vurarak uygulayin. Bu islemi lekeler hafifleyene dek uygulayin. Kapaticiyi uygularken lekelerin sinirini belirginlestirmemek için etrafina dogru biraz tasirin. Daha sonra fondöteninizi ve pudranizi uygulayin.
Burnunuz uzunsa
Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayin. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsaniz çok daha iyi sonuç alirsiniz. Fondöteni sinir yapmayacak sekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuslarla pudralayin.

Burnunuz genisse
Gölge ve isigi kullanin: burnunuzun üzerine (burun kemiginiz boyunca) daha açik tonda; burun kanatlariniza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmaginizla fondöteni iyice yayin ve 2 ton arasindaki sinirlari yedirip yok edin, mat bir pudrayla pudralanin.

Çeneniz çok küçük ve içeri dogruysa
Çenenize açik renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artiracaktir. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayin, dikkati baska yerlerde toplamak için göz makyajiniza önem verin.

Çeneniz çok çikiksa
Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayip pudralayin. Dudaklarinizi öne çikaracak canli renkte rujlar tercih edin, böylece çeneniz belirginligini yitirecektir.

Yuvarlak yüzü uzun göstermek için
Yüzünüzün daha ince görünmesi için, sakaklariniza, elmacik kemiklerinize ve çene altiniza büyük bir allik firçasi yardimiyla bronz allik sürün. Daha açik renk pudrayla alninizi, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayin.

Göz çevresindeki çizgileri kapatmak için
Kapatici bir kalemle veya ince bir firçayi kapaticiniza bulayarak çizgilerin üzerinden dikkatle geçin ve parmak uçlarinizla üzerlerine hafifçe vurarak cildinize yedirin. Bu arada kapaticinizin fondöteninizden daha açik tonda olmasina özen gösterin.

Yorgun ve uykusuzsaniz
Alt kirpiklerinizi rimellemeyin; aksi taktirde daha yorgun görünürsünüz.

Dudaklariniz çatlamissa
Ruj sürmeden önce nemlendirin ve çok koyu tonlar kullanmayin

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 435
favori
like
share
nesli_nur Tarih: 10.01.2008 18:28
bilgilerin için tşk
Sindy Tarih: 09.01.2008 09:13
faydali bilgiler icin tesekkurler SU-PERISI