EURO 2008 bilet satış prosedürü

UEFA, EURO 2008 için federasyonların yapacağı bilet satışlarıyla ilgili ilk açıklamaları yaptı. Euro 2008 maçlarına bilet satın almak isteyen kişilere bilet satışı halihazırda
[url]www.euro2008.com[/url]
sitesinden devam etmektedir.

Şampiyonaya katılacak ülkelerin seyircilerine bilet satış prosedürleriyle ilgili detaylı bilgiler 17-18 Aralık 2008 tarihinde yapılacak workshop'ta TFF yetkililerine verilecek ve sistem netleşecektir.

Bununla birlikte turnuvaya katılan ülkelerin seyircileri için şu ön bilgiler verilmiştir:

a) Bilet satacak Federasyonlar bilet sattığı kişilerin tüm bilgilerini yani adı soyadı, pasaport numarası,adresi,seyahat şeklini kayıt altına alacak ve kendisine verilecek bilet sıra numarası ve koltuk numarası bu kayda işlenecektir.

b) Bir kişi 4 adetten fazla bilet satın alamayacak ve diğer 3 kişiye ait bilgileri de verecektir.

c) Biletler toplu olarak ve/veya konaklama, seyahat paketi olarak satılamayacaktır.

d) Federasyonlar bilet acentaları, seyahat şirketleri, tur operatörleri, organizasyon şirketleri ve diğer kişiler vasıtasıyla bilet satamayacaklardır.

e) Federasyonlar herhangi bir kişiye veya şirkete ticari, promosyon, ödül amaçlı olarak kullanılmak üzere biletleri satamaz veya devredemez.

f) Bir seferde 4 bilet alan kişi tekrar başvuramaz. Böyle hareket eden kişinin ilk hakkı da iptal edilir.

g) Maçlara girme yasağı bulunan kişilere bilet satılamaz.

h) Bilet satın alacak kişiyle Federasyon UEFA EURO 2008 organizasyonu kurallarına uyacağına dair bir anlaşma yapmak zorundadır.

i) Statlara seyirciler sadece biletle girebilirler ve gerektiğinde Stadyum girişlerinde görevliler kimlik kontrolü yapabileceklerdir.Stadı terk eden seyirci tekrar stada giremez.

j) Bilet satın alanlar, güvenlik ve emniyet nedeniyle, statlarda uyulması gereken kuralları bilmek ve bu kurallara uymak zorundadırlar.

k) Alkollü seyirciler statlara alınmaz ve statlara yasaklı maddeler sokulamaz. Seyirciler görevlilerin üst aramasına karşı çıkamazlar.

l) Bilet satın alan kişiler kesinlikle hiçbir şekilde ticari materyaller taşıyamazlar, promosyon ve herhangi bir şekilde satış yapamazlar.

m) Biletle stada giren kişiler kendi fotoğraf veya diğer kayıtlarıyla hiçbir hak idda edemezler.

n) Biletle stada giren kişiler kendi kullanımları haricinde ses veya görüntü kaydedemezler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 580
favori
like
share