Cebrail Aleyhisselam bir gün Hz.Muhammed(sav)'in bulunduğu eve gelir ve Hz.Fatma'yı Hz.Ali ile evlendirmesini söyler.Yüce Mevla bu şekilde emretmiştir.
Peygamberimiz durumu Hz.Fatma'ya söyler.Çeyizi olmayan Hz.Fatma'ya çeyizi Allah tarafından cennetten gönderilir.Mehir belirleme sırası gelince Hz.Fatma hiçbir miktarı beğenmez.
Hz.Fatma(r.a) kendisinin kabul etmesi için mehir için altın teklif edilir,fakat o tüm teklifleri geri çevirir.Sonunda Cebrail gelir ve Allah'ın tüm istediğini kabul ettiğini söyler.Hz.Fatma'nın isteği şudur.
"Baba hani sen mahşer günü insanlar toplanınca sana selavat getiren Müslümanlara şefaat edeceksin ve Allah'ta onları affedecek ya.Ben de istiyorum ki dünyada kalbinde benim sevgimle dolu olan mümmine Müslümanlara o gün şefaat edip onların kurtulmasını istiyorum."demiş.
Hz.Fatma'nın isteği Allah tarafından kabul edilmiş ve nikah yapılmıştır.
Mahşer günü Hz.Fatma kalbinde kendisi ve ailesinin sevgisini taşıyan ve sıkıntıda olan bayan Müslümanlara şefaat edecektir.Bu yüzden bayan Müslümanlar ibadetlerinde Hz.Fatma'yı hatırlamalı ve O'nun hayatını okuyup örnek almalıdır.Hz.Fatma'nın hayatı okunmayla bitirilemeyecek ve göz yaşı dökülmeden okunamayacak kadar büyüktür.
Hz.Fatma Müslümanların annesidir.O örnek yaşantısı ile eşi benzersiz bir annedir.Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin efendilerimizin annesidir ve Peygamberimizin kızıdır.
Allah,mahşer gününde O'nun şefaatine bizleri nail eylesin.
(ALINTI)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 500
favori
like
share
apocalypse Tarih: 07.02.2008 13:07
allah razı olsun