Amerikalı bilim adamları, yaraları iyileştirici “mucizevi su” geliştirdiler. New Scientist dergisinde yayınlanan habere göre, bir Kaliforniya firması tarafından geliştirilen “süper suyun” virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürdüğü belirtildi. Suyun hastane mikrobu olarak bilinen MRSA'ya karşı da etkili olduğu belirlendi.
Yapılan araştırmada, antibiyotiğin yanısıra bu suyla tedavi edilen, diyabetik ayak yaraları bulunan hastalarda daha çabuk iyileşme görüldü. Bilim adamları, diyabetli hastalarda yaraların zor iyileştiğini hatırlattılar.

BBC ve Daily Mail'in internet sitelerindeki habere göre, “mucizevi su”, saf suyun, yarı geçirgen sodyum klorür membranından geçirilmesi ve sonucunda oksiklorür iyonlarının ortaya çıkmasıyla elde ediliyor. Suyun ana unsurunu, mikropların hücre duvarlarını delen, elektrik yüklenmiş moleküller olan bu oksiklorür iyonları oluşturuyor.

Tuzlu suyun kimyasal değişikliğe uğratılmış bir çeşidi olan “mucizevi su”, tehlikeli organizmaları hücre duvarlarında delikler açarak öldürüyor.

Suyun üreticisi firmanın yetkililerinden Dan McFadden, “İnsanlar bunun gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu düşünüyorlar. Ancak bu gerçek” dedi.

“Mucizevi suyun” dış kullanım için olduğu, içilmemesi gerektiği belirtildi. Solüsyon ve sprey şeklinde hazırlanan suyun ABD'de satışa sunulduğu, İngiltere'de de satışı için onay verildiği bildirildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 481
favori
like
share
casper Tarih: 09.01.2008 21:21
[QUOTE=sylar;2323985]peki bu suyun kaynağı ne.. nerden çıkmış.. merak ettim doğrusu

BBC ve Daily Mail'in internet sitelerindeki habere göre, “mucizevi su”, saf suyun, yarı geçirgen sodyum klorür membranından geçirilmesi ve sonucunda oksiklorür iyonlarının ortaya çıkmasıyla elde ediliyor.
DİDEM Tarih: 09.01.2008 17:29
paylaşımın için teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 09.01.2008 15:22
süper su dedikleri kadar varmış.eline saglık casper.
Sylar Tarih: 09.01.2008 14:18
peki bu suyun kaynağı ne.. nerden çıkmış.. merak ettim doğrusu