20 BIN ISSIZ IS BULACAK
ULAŞTIRMA Bakanı İsmet Yılmaz, Sürmene Yeniçam Tersanesi’ni ziyaret etti. Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl’le birlikte tersaneyi inceleyen Yılmaz, 1 yıl sonra bitecek tersanede doğrudan 4 bin kişinin iş sahibi olacağını söyledi. Yılmaz, Ereğli örneğini vererek, “Burası Ereğli’den daha büyük olacak. Yan sektörlerle birlikte 20 bin insan tersaneden iş ve aş bulacak” dedi.

Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz Sürmene Yeniçam Tersanesi’nin bir yıl içerisinde bitirileceğini ve ya sanayisiyle birlikte en az 20 bin kişinin tersane sayesinde iş sahibi olacağını söyledi.
Beraberinde AK Parti Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl ile birlikte dün sabah saatlerinde tersanenin yapıldığı alana giden Bakan Yılmaz tersanenin yapım hızının bekleninin de üzerinde sürdüğünü söyledi.
Tersane alanına giderek çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Yılmaz Yeniçam Tersanesi’nin bitmesinden sonra direk olarak 4 bin kişinin iş sahibi olacağını yan sanayi ile birlikte iş sahibi olanların sayısının 20 bini aşacağını kaydetti.
Sürmene’deki tersanenin Trabzon Limanı’nın iki katı büyüklüğünde olacağını kaydeden Yılmaz, "Sürmene tersanesi mendirek uzunluğu Trabzon Limanının mendireğinin iki katı büyüklüğünde. Limandaki dolgu alanını iki katı fazla dolgu alanına sahip olacak. Trabzon Limanı’ndan derinliği daha fazla olacak. Tersane’nin şu ana kadar yüzde 38’lik kısmı bitirildi. 2008 yılının sonlarında bitmesi gereken tersane mütahittin hızlı çalışması nedeniyle önümüzdeki yılın ortalarına kadar bitirilecek. Burası bitirildikten sonra 10 tane firmaya buralarını tahsis edip kızaklarını kurup üretime başlayacaklar" dedi.
Sürmene’de yapılmakta olan tersanenin İstanbul Tuzla ayarında olduğunu kaydeden Bakan Yılmaz, "Zonguldak Ereğili’de yapılan tersane bitirildi ve çalışmalarına başladı. Bu tersanede 4 bin kişi direk olarak çalışıyor. Bunun dışında tersaned6e çalışan işçinin en az 7 katı da yan sanayinde çalışıyor. Bu da demek oluyor ki Ereğli’de en az 20-25 bin insan tersane sayesinde ekmek yiyor. Trabzon’da yapmakta olduğumuz tersane Ereğli’deki tersaneye göre daha bütün kapasitede olacak" ifadelerine yer verdi.
Sürmene’deki tersanenin mendirek ve dolgu alanlarının bitirilmesinden sonra faaliyete geçme süresinin çok kısa olduğunu kaydeden Bakan Yılmaz, "Tersane ile ilgili zaman zaman spekülasyonlar yapılıyor. Bunlar bizim dışımızda olan işlerdir. Bu tersane bittikten kısa bir süre sonra burası hizmet vermeye başlayabilecek. Bunun tarıhi de önümüzdeki yıldır. Buranın bitirilmesinden sonra önemli olan buraya gelecek olan yatırımcının maddi durumunun iyi olması ve teknik altyapısının iyi olmasıdır. Bunlar istenilen düzeyde olursa işsizlik sorununun ortadan kalkması için çok önemli bir fırsat yakalanmış olur" ifadelerine yer verdi.

Trabzon Sürmene

sürmene
surmene
trabzon sürmene
araklı sürmene
surmene tv
sürmene anadolu
sürmene köyleri
sürmene köyü
sürmene lisesi
sürmene manastırı
sürmene resimleri
sürmene yaylası
otel sürmene
surmene com
sürmene belediyesi
sürmene fotoğrafları
sürmene haber
sürmene ilçesi
sürmene kaymakamlığı
sürmene köy
sürmene tarihi
sürmene yaylaları
trabzon surmene
www surmene
www surmene com
ankara sürmene
büyük sürmene
karadeniz sürmene
of surmene
surmene anadolu
surmene anadolu lisesi
surmene arakli
surmene araklı
surmene armutlu
surmene babasi
surmene com tr
surmene gov
surmene gov tr
surmene haber
surmene hangi ilin ilcesidir
surmene lisesi
surmene manastiri
surmene manastırı
surmene net
surmene otel
surmene oylum
surmene resimleri
surmene resımlerı
surmene spor
surmene turkey
surmene yaylasi
sürmene haberler
sürmene hakkında
sürmene resmi
sürmene tekne
sürmene yayla
sürmene yaylasi
www surmene gov tr
www surmene tv
radyo surmene
surmene arakli com
surmene araklı com
surmene armutlu koyu
surmene babasi com
surmene cevher ozden
surmene cevher ozden kml
surmene yaylaları
surmene yaylası

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2248
favori
like
share